Jest już 2 miliony domen .EU

W ostatni weekend zarejestrowana została 2-milionowa domena .eu. Tym samym unijny adres www stał się trzecią pod względem liczby rejestracji domeną w Europie, a siódmą na świecie.

Domenę .eu w Europie wyprzedza już tylko domena niemiecka „.de” i brytyjska „.uk”. 2 miliony adresów unijnych zostało zarejestrowanych w 31 państwach. Najwięcej zarejestrowali Niemcy (632 tys.), Brytyjczycy (373 tys.) i Holendrzy (237 tys.). W Polsce funkcjonuje już ponad 47 tysięcy adresów .eu. – Popularność tych domen nie jest zaskoczeniem. To była i jest wielka szansa dla firm na silniejsze zaistnienie w Unii Europejskiej, zarówno pod względem gospodarczym, jak i promocyjnym – mówi Marcin Majerek z firmy Domeny.pl, pierwszego akredytowanego rejestratora domen .eu w Polsce.

Rejestracji domen .eu towarzyszą też spory rozstrzygane przez Sąd Arbitrażowy w Pradze (ADR). Do tej pory wydano 34 wyroki w sprawach odrzucenia wniosku lub bezprawnej rejestracji domen unijnych. W prawie 90 procentach pozwanym był EURid – organizacja nadzorująca proces rejestracji unijnych adresów internetowych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top