Językowa aplikacja otrzymuje 1,2 mln zł

Opublikowano: 29 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Satus Venture zainwestował 1,2 mln zł w polski startup Lingapp.

Lingapp to aplikacja, która w dowolnym środowisku – w przeglądarce internetowej, na tablecie czy komórce – umożliwia tłumaczenie dowolnego słowa w czytanym tekście, a także pomaga uczyć się tego obszaru języka, który najbardziej interesuje. Jest efektywnym narzędziem dla wszystkich zapracowanych i zabieganych – powiedział Michał Dyrda, założyciel i szef startupu.

Językowa aplikacja otrzymuje 1,2 mln zł 1

Kilka tygodni temu projekt Lingapp otrzymał wyróżnienie podczas finału tegorocznego Startup Fest. Teraz wsparcia finansowego – w wysokości 1,2 mln zł – udzieliła spółka Satus Venture. Wcześniej wsparcia kapitałowego oraz merytorycznego udzielił inwestor prywatny z Satus Venture – Rafał Han oraz Fundusz Zalążkowy KPT.

Pozyskany kapitał spółka ma zamiar wykorzystać do rozwoju rynkowego produktu m.in. poprzez integrację z innymi aplikacjami w obszarze rynku mobilnego.

Dawid ZarazińskiJęzykowa aplikacja otrzymuje 1,2 mln zł

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.