Jobs4.pl – nowy gracz wśród serwisów rekrutacyjnych

Na rynek branżowych serwisów rekrutacyjnych wszedł nowy gracz – firma Jobs4.pl. Jej celem jest stworzenie silnych branżowych portali pracy, będących serwisami pierwszego wyboru, zarówno dla kandydatów, jak i pracodawców. Spółka uruchomiła już trzy pierwsze serwisy: www.jobs4it.pl dla sektora IT, www.jobs4sales.pl dla sektora sprzedaży i www.jobs4finance.pl dla branży finansowej. Inwestorem strategicznym w spółce jest Grupa Pracuj.
Wszystkie trzy serwisy, skierowane do wykwalifikowanych specjalistów i menedżerów, zawierają tylko wyselekcjonowane oferty pracy z danej branży. Nowością jest rozbudowana klasyfikacja ogłoszeń według specjalizacji zawodowej, niespotykana na horyzontalnych portalach pracy. Przykładowo, w serwisie www.jobs4it.pl, można znaleźć oddzielne ogłoszenia, między innymi, dla kategorii: helpdesk, szkolenia IT, grafika, projektowanie, web development, administrowanie siecią czy programowanie.

Dzięki serwisom występującym pod parasolową marką Jobs4.pl pracodawcy otrzymują możliwość łatwej rekrutacji na wyspecjalizowane stanowiska. Specjalnie dla nich został przygotowany moduł e-commerce, gwarantujący pełną automatyzację procesu wprowadzania ogłoszeń. W praktyce oznacza to, że pracodawca może samodzielnie zarejestrować się w serwisie, wybrać rodzaj ogłoszenia i wprowadzić jego treść oraz dokonać opłaty on-line – bez konieczności kontaktowania się z konsultantem serwisu.

Pracodawcy będą mieli także do dyspozycji rozbudowaną bazę CV kandydatów, którzy zarejestrują się w serwisie branżowym. Baza życiorysów specjalistów z danej branży umożliwi szybkie i bardziej precyzyjne wyselekcjonowanie odpowiednich kandydatów.

Za rozwój spółki odpowiedzialny jest Adam Wielebski. Od 2002 r. był związany z  serwisem rekrutacyjnym jobpilot.pl, w którym, w ciągu 5 lat, przeszedł ścieżkę kariery od stanowiska Account Managera, przez Key Account Managera i Business Development Managera aż do stanowiska Sales Director North Region.

– Stworzenie serwisów jest odpowiedzią na zmieniającą się sytuację na rynku pracy i nowe trendy, obecne już na świecie – komentuje Adam Wielebski. – W tej chwili na znaczeniu zyskują portale wertykalne, umożliwiające dotarcie do wąskiego grona specjalistów w danej dziedzinie. Taki kanał dotarcia jest szczególnie istotny dla pracodawców, działających w branżach najbardziej deficytowych pod względem liczby kandydatów.

Sprzedaż ogłoszeń  w serwisach branżowych Jobs4 rusza 2 kwietnia 2008 roku.

www.jobs4.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top