Juup.com: społeczność fanów multimediów na komórki

Opublikowano: 18 maja 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Juup.com to nowy serwis społecznościowy skupiający fanów wszelkich multimediów na komórki. Wykonaniem serwisu zajęła się firma K2 Internet S.A., a właścicielem platformy jest specjalizująca się w reklamach mobilnych firma Telecom Media.

Juup.com to serwis społecznościowy oparty o treści przeznaczone na telefony komórkowe. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość stworzenia własnego produktu na telefon – dzwonka, tapety, animacji czy też wideo. Wykorzystać może do tego bardzo proste w obsłudze kreatory multimediów. Zostały one przygotowane w technologii flash. Co ciekawe kreator dzwonka potrafi z dowolnego pliku mp3, wma i wav wczytanego przez użytkownika narysować jego prawdziwą falę dźwiękowa. Sam Flash Player 9 i oryginalne biblioteki Adobe nie dają takiej możliwości. Dlatego w projekcie została wykorzystana biblioteka do obsługi dźwięku popforge (na licencji opensource), napisana m.in. przez Andre Michelle – flash’owego guru oraz kilka tysięcy linii kodu napisanych przez flashdevelopera. Jest to rozwiązanie unikalne w skali Polski, a nawet świata. Produkty tworzone przez użytkowników są dostępne do pobrania dla zarejestrowanych użytkowników za darmo (pobierający treść obciążany jest jedynie kosztami transferu danych). Także firma Telecom Media bezpłatnie udostępnia niektóre multimedia ze swojej oferty Juupowiczom.

– To pierwsze takie miejsce w polskim Internecie, przygotowane z takim rozmachem i na taką skalę. Teraz każdy fan multimediów na komórki może sam stać się twórcą treści mobilnych. Może pokazać je wszystkim, albo też tylko swoim znajomym, od jego decyzji zależy kto będzie miał dostęp do dodanych przez niego plików. Dajemy także użytkownikom możliwość poznawania się z innymi pasjonatami komórek dzięki takim narzędziom jak listy znajomych, prywatne wiadomości czy też forum – mówi Sławomir Szymański, Prezes Zarządu Telecom Media.

Podstawowe funkcjonalności serwisu dostępne są również z poziomu wersji lite – m.juup.com. Wchodząc na wersję lite ze swojego telefonu użytkownik może pobierać treści, dodawać komentarze, wysyłać wiadomości, zapraszać innych do listy swoich znajomych, krótko mówiąc być na bieżąco z tym co dzieje się na Juup.com mimo tego, że w danym momencie nie siedzi przed komputerem. Dodatkowo model telefonu użytkownika przy wchodzeniu na wersję lite jest automatycznie rozpoznawany, co pozwala mu zobaczyć treści pasujące na jego komórkę.

Hanna LaskowskaJuup.com: społeczność fanów multimediów na komórki

Podziel się!

O autorze

hania