Już dziś GG Dyktando!

Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie… Dziś o 18:00 rozpocznie się Gadu Dyktando przez Internet. Autorem tekstu, który jednocześnie przeprowadzi Gadu Dyktando będzie znany językoznawca prof. Jerzy Bralczyk.

Zamiast w ławkach i z długopisem w drżącej ręce, chętnym do wzięcia udziału w Gadu-Dyktandzie wystarczy dostęp do popularnego komunikatora internetowego Gadu-Gadu oraz włączone o tej porze internetowe Gadu Radio na kanale Starter, które wyemituje tekst dyktanda przygotowany przez prof. Jerzego Bralczyka.

Odkąd Internet na dobre zadomowił się w domach, język polski masowo wzbogacają słowa prosto z sieci. Dlatego w tekście dyktanda nie zabraknie zwrotów na co dzień używanych także w wirtualnej rzeczywistości. Ale wytrawni serferzy nie powinni mieć problemów z ich pisownią.

– Przed internautami będzie to prawdziwe wyzwanie. Na niewiele bowiem zdadzą się edytory tekstów. Wprawdzie automatycznie zaznaczają i korygują źle napisane słowa, ale dla komputera wyrazy może i morze, czy lud i lód brzmią jednakowo poprawnie – dodaje Jarosław Rybus z Gadu-Gadu S.A.

Wspomaganie się edytorem tekstów utrudni też formuła Gadu-Dyktanda. Każdy fragment tekstu będzie czytany dwukrotnie. Po jego zakończeniu uczestnik będzie musiał wpisać i przesłać usłyszane zdania przez komunikator Gadu-Gadu na specjalny numer GG 8899. Jeśli jednak ktoś będzie się posiłkować edytorem tekstów, system, który będzie gromadzić wysyłane fragmenty, szybko to wychwyci. Dyktanda będzie można słuchać tylko na kanale Gadu Radio Starter, radia dostępnego zarówno z poziomu komunikatora, jak i z serwisu MojaGeneracja.pl

Dla zwycięzców internetowego dyktanda przygotowano notebook multimedialny od dystrybutora notebooków Promobile.pl, zestaw słowników PWN, gry komputerowe od Cenega Poland oraz komputerowe programy edukacyjne Young Digital Planet do nauki jęz. angielskiego, biologii, geografii, a także encyklopedie multimedialną Wiem 2007.

Aby wziąć udział w Gadu Dyktandzie, trzeba się zarejestrować.

Regulamin dyktanda: http://video.mojageneracja.pl/regs/RegulaminDyktando.pdf

www.mojageneracja.pl/8899

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry