Już można aplikować do ACCELERATE

Fundusz Innovation Nest otworzył zgłoszenia do jesiennej edycji swojego programu akceleracyjnego, w ramach którego inwestuje 25 tys. dolarów za 8 proc. udziałów.

innovationnestDostrzegając potrzeby zespołów będących na etapie definiowania i weryfikacji swojego modelu biznesowego, w 2012 roku, fundusz rozszerzył swój proces inwestycyjny o program akceleracyjny ACCELERATE ma być pierwszym etapem na ścieżce finansowania projektów przez Innovation Nest.

Stworzyliśmy ACCELERATE aby dać najbardziej obiecującym zespołom, odpowiednie narzędzia do przejścia przez pierwszy etap budowy startupu. Fundamenty programu oparliśmy o metodologię Customer Development, myślenie biznes modelem w przeciwieństwie do biznes planu, iteracyjną pracę nad produktem oraz mocne zderzenie ze Startup Community w Dolinie Krzemowej – wyjaśnia Marcin Szeląg, partner w Innovation Nest i zarządzający ACCELERATE.

Program ACCELERATE. poszukuje zespołów pracujących nad produktami z obszaru SaaS, skierowanymi do konsumentów lub firm. Jak podkreśla opis, który można znaleźć na stronie Innovation Nest, największe szanse mają zespoły posiadające globalne ambicje i determinację do zbudowania firmy, która zredefiniuje swój rynek. Produkt powinien już być przynajmniej na etapie prototypu, tak aby podczas warsztatów Customer Development, zespół mógł wejść w relację ze swoimi potencjalnymi klientami.

Proces aplikacji podzielony został na kilka etapów. Najpierw zespoły zgłaszają się za pomocą formularza na stronie Innovation Nest. Wybrane projekty zostają zaproszone na rozmowy z partnerami funduszu. W połowie października sześć startupów rozpoczyna udział w intensywnych warsztatach Customer Development. Po zakończeniu miesięcznych warsztatów podejmowana jest decyzja o inwestycji (25 000 dolarów za 8 proc. udziałów). Zespoły, które otrzymały tą inwestycję przechodzą do dalszej części programu.

W styczniu 2014 r,, zespoły wyjeżdżają na trzy tygodnie do Doliny Krzemowej gdzie czekają na nie m.in. intensywne spotkania z mentorami i kolejny etap pracy nad produktem oraz technikami wprowadzania go na rynek. Po powrocie do Polski i dalszym rozwoju projektu, program ACCELERATE kończy wewnętrzny Demo Day, gdzie podejmowana jest decyzja o kolejnym etapie finansowania.

Aby zgłosić swój zespół, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny pod adresem innovationnest.co/funding/accelerate. Aplikacje będą przyjmowane do 30 września.

ACCELERATE ma już za sobą dwie edycje. Do tej pory do udziału w programie zgłosiło się ponad 100 projektów. Przez warsztaty Customer Development przesło 12 zespołów. Innovation Nest zainwestowało w cztery z nich – Cloud you Car, Nearbox, Landingi, Visuu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top