K2 Internet i Tele 2 podpowiadają jak żyć ekologicznie

Opublikowano: 24 lipca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

K2 przygotowało dla TELE2 serwis www.noco2.pl promujący ideę dbania o środowisko przy jednoczesnym oszczędzaniu domowych i firmowych finansów. Zadaniem serwisu jest przekonanie Polaków, że ekologia to ważny i nieodłączny element nowoczesnego stylu życia. A także przekazanie użytecznej na co dzień wiedzy ekologicznej.
Akcja No CO2, zainicjowana przez TELE2, to projekt społeczny mający na celu uświadomienie Polakom, jak istotne, a jednocześnie proste są zależności między ekologicznymi gestami a zasobnością domowego portfela.

Poszczególne sekcje serwisu zawierają podpowiedzi, dotyczące tego, co można zrobić na co dzień, aby dbać o środowisko naturalne i jednoczesnie oszczędzać. Serwis zawiera szereg praktycznych wskazówek i codziennych porad związanych z oszczędzaniem wody i energii, recyklingiem, a także podpowiedzi dotyczące ekologicznych sposobów transportu. Ważną funkcjonalność stanowi eko-kalkulator, za pomocą którego każdy może sprawdzić ile CO2 emituje na co dzień i jak może to zmienić.

Natomiast aplikacja “Wirtulany las” pozwala na wybranie i zasadzienie drzewa w wirtualnym świecie. Każde 10 drzewek zasadzonych za pomocą aplikacji flashowej w serwisie to 1 drzewo zasadzone w realnym świecie przez Tele 2 Polska we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia.

Serwis www.noco2.pl zrealizowany został dla Tele2 przez K2 Internet we współpracy z agencją PR Walk&Talk, odpowiedzialną za merytoryczną stronę serwisu oraz content.

Dawid ZarazińskiK2 Internet i Tele 2 podpowiadają jak żyć ekologicznie

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.