Kalifornia przeciwko śledzeniu aktywności w mediach społecznościowych

Władze Kalifornii postanowiły chronić prywatność pracowników i studentów w mediach społecznościowych uprawomocniając ustawy chroniące loginy i hasła użytkowników. Pracodawcy nie mogą już pytać o dane dostępowe do Facebooka.

Kalifornia przeciwko śledzeniu aktywności w mediach społecznościowych 1
Jerry Brown, gubernator Kalifornii

Jerry Brown, gubernator Kalifornii, podpisał ustawy Assembly Bill 1844 i Senat Bill 1349. Wspomniane ustawy zabraniają pracodawcom i uczelniom żądań loginów i haseł do kont w mediach społecznościowych. Wejście ustaw w życie spowoduje zdecydowane ograniczenie możliwości śledzenia przez firmy i uczelnie aktywności swoich pracowników i studentów na Facebooku czy Twitterze. Ustawy spowodują tym samym, że nie będzie realnego wpływu na poczynania swych podwładnych w mediach społecznościowych.

Nie wiadomo dokładnie ilu pracodawców faktycznie zażądało dostępu do internetowych kont pracowników, ale niektóre przypadki ujawnione publicznie spowodowały ożywioną debatę w amerykańskim społeczeństwie. Przykładem może być przypadek asystenta nauczyciela w Michigan, który został zawieszony w swych obowiązkach po odmówieniu udostępnienia danych logowania do konta na Facebooku.

źródło: cnet.com

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top