Kampania wyborcza w Second Life

28 września w wirtualnym świecie Second Krakow swoje biuro wyborcze otworzył Pierwszy Polski Polityk w SL. Nie wiadomo jednak kim jest, ani z ramienia jakiej partii występuje.
W Second Life, w wiernej kopii krakowskiego Rynku – Second Krakow, pojawił się polityk, który startuje w najbliższych wyborach do Sejmu RP. Rozpoczęcie kampanii w Second Life jest pierwszym tego typu wydarzeniem w polskiej wirtualnej rzeczywistości.
Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość rozmowy z politykiem o jego programie oraz powodach, dla których zdecydował się rozpocząć swoją kampanie od wirtualnego wystąpienia.

– Zdecydowałem się na otworzenie własnego biura wyborczego w Second
Life, ponieważ po popularnych wśród polityków blogach i videoblogach przyszedł
czas na nową platformę. Myślałem o prezentacji swojego programu, który pozwoliłby na spojrzenie na polityka w sposób wolny od wszelkich stereotypów. W końcu jeżeli w wirtualnym świecie avatary decydują już o tym, jak mają wyglądać niektóre dobra, które w przyszłości będą kupować w real life, to dlaczego nie mieliby wpływać na polityczną rzeczywistość? – mówi Pierwszy Polski Polityk w SL, który na razie nie chce ujawniać swojej tożsamości.

Kampania wyborcza w Second Life 1

Zainteresowanie wirtualną rzeczywistością w kontekście polityki, jest już dobrze znane na zachodzie. Rok temu w czasie kampanii o fotel prezydenta Francji na wirtualnych wiecach wyborczych Segolene Royale i Nicolas Sarkozy toczyli zaciekłą walkę o jak najbardziej rzeczywiste głosy wyborców.

– Gdyby zastanowić się dlaczego politycy sięgają do Second Life, trzeba by powiedzieć, że na pewno nie popełniają błędu. Bo dlaczego nie mieli by wykorzystać ogromnych możliwości, jakie daje im obecność w wirtualnym świecie? Zaistnienie w Second Life to nowa forma dotarcie do nowego elektoratu,
otwarte, niczym nie skrępowane dyskusje czy kreowanie wizerunku i sposób na wyrażenie własnej osobowości – dodaje Pierwszy Polski Polityk w SL.

Na poniedziałek 1 października na godzinę 14-tą Polityk zaplanował kolejny  krok w tej internetowej kampanii wyborczej – wystąpienie, w trakcie którego ujawni swoją tożsamość.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry