Kaspersky Lab: produkty w wersji 7.0

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, przedstawia produkty Kaspersky Anti-Virus 7.0 oraz Kaspersky Internet Security 7.0.
Produkty w wersji 7.0 bazują na koncepcji potrójnej ochrony opracowanej przez Kaspersky Lab. Do wykrywania zagrożeń wykorzystywane są trzy podstawowe metody: oparta na sygnaturach, proaktywna oraz heurystyczna. Wersja 7.0 zawiera całkowicie nowy moduł analizy heurystycznej pozwalający na wykrywanie i eliminowanie nieznanych szkodliwych programów w oparciu o ich zachowanie w systemie.

Nowe produkty powstały w oparciu o technologie wprowadzone po raz pierwszy w aplikacjach Kaspersky Anti-Virus 6.0 oraz Kaspersky Internet Security 6.0 w 2006 roku. Mechanizmy te zyskały uznanie użytkowników za efektywność, stabilność i łatwą obsługę. Programy Kaspersky Anti-Virus 7.0 oraz Kaspersky Internet Security 7.0 oferują wszystkie zalety wersji 6.0, a jednocześnie wyposażone są w nowe, technologie, które pozwalają na dalsze zwiększenie wydajności.

Wbudowana zapora sieciowa została zoptymalizowana do obsługi aplikacji, które intensywnie wykorzystują połączenie z Internetem. Pozwoliło to na zredukowanie opóźnień podczas, na przykład, korzystania z komputerowych gier online.
Program Kaspersky Internet Security 7.0, zintegrowane rozwiązanie chroniące użytkowników przed wszelkimi rodzajami zagrożeń internetowych, został wyposażony w szereg udoskonaleń, które w znacznym stopniu zwiększają jego funkcjonalność i jakość ochrony. Całkowicie nowy moduł ochrony proaktywnej, zawierający system analizy lingwistycznej oraz czarne listy niedozwolonych stron WWW, pozwala rodzicom na kontrolowanie poczynań ich dzieci w Internecie, blokując dostęp do portali prezentujących treści związane z przemocą, pornografią, narkotykami itp. Kolejną nowością jest system ochrony prywatności, który chroni poufne dane (loginy i hasła, adresy e-mail, informacje dotyczące usług bankowych, numery kart kredytowych itp.) i zapobiega ich kradzieży.

„Oddajemy do Waszych rąk nasze najnowsze produkty będące wynikiem dziesięcioletniego doświadczenia w branży bezpieczeństwa IT i zawierające przełomowe technologie walki z zagrożeniami. Siódma wersja programów Kaspersky Anti-Virus oraz Kaspersky Internet Security to znaczny postęp w porównaniu z szóstą generacją. Udoskonalenia dotyczą przede wszystkim jakości ochrony i zwiększenia liczby rodzajów zagrożeń, przed którymi chronimy. Wiele wysiłku włożyliśmy także w zmniejszenie obciążenia zasobów systemowych związanego z działaniem ochrony antywirusowej. Mam nadzieję, że użytkownicy przyjmą wersję 7.0 tak samo życzliwie, jak miało to miejsce w przypadku szóstej generacji” – powiedziała Natalya Kaspersky, Dyrektor Generalny Kaspersky Lab.

Z uwagi na fakt, że Kaspersky Internet Security 7.0 zawiera moduły zapewniające ochronę przed wszelkimi zagrożeniami internetowymi, program może być stosowany do ochrony infrastruktury IT małych firm, które nie wykorzystują wielu komputerów i z tego względu wdrażanie kompleksowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT jest dla nich nieopłacalne. Pomimo znacznego udoskonalenia funkcjonalności i jakości ochrony oferowanej przez program Kaspersky Internet Security 7.0, produkt jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze – nawet niedoświadczeni użytkownicy komputerów nie będą mieli problemów z instalacją i konfiguracją rozwiązania.

Programy Kaspersky Anti-Virus 7.0 oraz Kaspersky Internet Security 7.0 powstały z myślą o najnowszym systemie operacyjnym firmy Microsoft – Windows Vista – i są całkowicie kompatybilne z jego 32-bitową oraz 64-bitową wersją. Produkty otrzymały certyfikat Certified for Windows Vista. Interfejs programów został dopasowany do wyglądu Visty i doskonale pasuje do środowiska graficznego tego systemu.

Polskojęzyczne wersje programów Kaspersky Anti-Virus 7.0 oraz Kaspersky Internet Security 7.0 będą dostępne w sprzedaży od 6 sierpnia 2007 r. Ceny pozostaną na poziomie znanym z wersji 6.0.

W dniu premiery dostępne będą także specjalne wersje Home Edition programów Kaspersky Anti-Virus 7.0 oraz Kaspersky Internet Security 7.0, charakteryzujące się bardzo atrakcyjną ceną. Produkty te funkcjonalnie nie różnią się niczym od wersji standardowych. Jedynym ograniczeniem jest umowa licencyjna zezwalająca wyłącznie na niekomercyjne użytkowanie wersji Home Edition na komputerze domowym.

Produkty dostępne będą w następujących cenach (ceny licencji elektronicznej na jeden rok):
•    Kaspersky Anti-Virus 7.0 – 153,72 zł
•    Kaspersky Internet Security 7.0 – 230,58 zł
•    Kaspersky Anti-Virus 7.0 Home Edition – 96,38 zł
•    Kaspersky Internet Security 7.0 Home Edition – 145,18 zł

Wszyscy użytkownicy programów Kaspersky Anti-Virus 6.0 oraz Kaspersky Internet Security 6.0 (oraz wersji Home Edition) będą mogli dokonać bezpłatnej aktualizacji do wersji 7.0.

www.kaspersky.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top