Kilka rad dla kupujących serwisy

Kupno domeny z działającym na niej serwisem może być świetną inwestycją. Jest wiele domen, które są kiepsko rozwinięte ale już zindeksowane przez wyszukiwarki i wystawione na sprzedaż. Przewagę zindeksowanych stron łatwo jednak utracić przy transferze praw własności. Istnieją pewne metody, dzięki którym możemy zachować te pozytywne cechy.

Pierwszą sprawą jest sprawdzenie tego, co się kupuje. Czy jest to tylko domena? Czy funkcjonuje już na niej jakiś serwis? Trzeba się także upewnić, ze wszystkie pliki mogą być do nas przesłane i że sprzedawca ma prawo oddać nam do nich prawa. Część stron zrobionych jest na przykład w komercyjnych skryptach, czy na takim oprogramowaniu – warto więc się upewnić, że będziemy mogli z nich skorzystać. Podobnie jest w przypadku baz danych i list mailingowych. Ta sprawa ma kluczowe znaczenie.

Równie ważne jest kontynuowanie prowadzenia strony bez zmian w zakresie hostingu. Ważne by nasze konto umożliwiało takie samo działanie po zakończeniu transferu danych. To pomoże nam uchronić linki pochodzące z sieci, szczególnie prowadzące do głęboko zakopanych podstron. Zachowa to także dane indeksowania w wyszukiwarkach. Zapobiegnie jednocześnie ucieczce stale odwiedzających nas użytkowników

Najważniejsze jest jednak powolne, zaplanowane działanie. Zawsze dobrym pomysłem jest dodawanie wyjątkowej, wysokiej jakości treści. To uczyni nas serwis jeszcze bardziej ciekawym dla internautów.

Jeśli musimy zmienić jakiekolwiek adresy musimy zadbać o stałe przekierowanie ze starych do nowych stron. Warto pamiętać by nowa strona miała zbliżoną treść do poprzedniej i do starych linków. Równie ostrożnie powinniśmy zmieniać panele nawigacyjne. Drastyczne działania mogą spowodować problemy z indeksowaniem.

A co jeśli nowa strona namiesza nam właśnie w indeksach wyszukiwarek? Jeśli zmiany wykonywane przez nas były ostrożne to problemy okażą się przejściowe. Można wykonać pewne czynności sprawdzające wyszukując chociażby dublujące się treści, złe przekierowania czy utracone linki kierujące na nasze strony.

Podsumowując. Kupowanie zindeksowanych stron pozwoli uniknąć trudności tego procesu. Możemy jednocześnie korzystać z zaufania odwiedzających serwis i jego wieku w wyszukiwarkach. Ostrożne planowanie i konserwatyzm w zmianach pomogą ochronić inwestycję.

Dawid Zaraziński, aznews.pl

Źródło: PredictiveDomaining

www.aznews.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top