Kim Dotcom sfinansuje międzykontynentalne łącze światłowodowe?

Kim Dotcom postanowił wskrzesić ideę Pacific Fibre – łącza światłowodowego łączącego Los Angeles z Nową Zelandią i Australią. Dotcom zaproponował sfinansowanie Pacific Fibre kwotą 330 mln dol.

Kim Dotcom, kontrowersyjny twórca serwisu Megaupload, zamierza sfinansować podmorski kabel światłowodowy o długości 13 tys. km z własnych funduszy oraz pomocy innych inwestorów. Jak zapowiada, nie będzie możliwości zaproponowania mieszkańcom Nowej Zelandii darmowego internetu szerokopasmowego jak było to początkowo w planach, ale dzięki Pacific Fibre znacząco polepszy się transfer szerokopasmowy przy zdecydowanie mniejszych kosztach.

Kim Dotcom sfinansuje międzykontynentalne łącze światłowodowe? 1

Wskrzeszenie Pacific Fibre przez Kima Dotcoma jest swoistym ukłonem w kierunku władz Nowej Zelandii. Kim Dotcom przebywa tam w oczekiwaniu na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych, gdzie grozi mu kara pozbawienia wolności w związku z działalnością jego serwisu Megaupload.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry