Kindle zasilany energią słoneczną

Jeśli istnieją kalkulatory lub samochody zasilane energią słoneczną to czemu nie ładować tym źródłem energii takich urządzeń jak np. Kindle? Takie zadanie postawiła sobie za cel firma SolarFocus i na tegorocznych targach CES zaprezentowała specjalny panel solarny dla tego urządzenia.

Bateria, przypominająca rozkładane etui ochronne, połączona jest z Kindle za pomocą łącza USB. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest zasilanie, panel dodatkowo jest w stanie podświetlić ekran czytnika za pomocą wbudowanej lampki.

źródło: SolarFocus
źródło: SolarFocus

Ładowanie poprzez te „słoneczne etui” wydłuża trzykrotnie czas jednego cyklu baterii w samym czytniku, który trwa około trzech miesięcy. Teoretycznie istnieje jednak szansa, że już nigdy nie podłączymy swojego Kindle do innego źródła zasilania.

Jedynym mankamentem jest fakt, że bateria jest kompatybilna tylko z Kindle czwartej generacji. Producent zapewnia jednak, że wersja dla Kindle Touch będzie osiągalna dla klientów już na wiosnę.

źródło: VentureBeat
źródło: VentureBeat

Pomysł SolarFocus zyskał przychylne opinie na targach CES, czego dowodem jest przyznanie ładowarce tytułu Innowacyjnego Produktu roku 2012. Urządzenie będzie dostępne na rynku od 15 stycznia w cenie 80 dolarów.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry