Kliknij po zdrowie

Portal zdrowotny to dziś nie tylko artykuły i podstawowe porady o zdrowiu i urodzie. Na nowej stronie www.swiat-zdrowia.pl użytkownicy mogą skorzystać z wirtualnych konsultacji lekarskich, obejrzeć filmy instruktażowe czy skorzystać z Dziennika Zdrowia – narzędzia do planowania profilaktyki zdrowotnej i przebiegu leczenia.

Eksperci strony, czyli lekarze o różnych specjalnościach, m.in.: internista, chirurg, czy psychiatra, odpowiadają na pytania internautów. Przykładowo, dietetyk doradza jak zabrać się za zmianę swoich nawyków żywieniowych, specjalista ds. fitness wskazuje drogę do poprawy kondycji fizycznej, a ginekolog doradzi w kwestiach ginekologicznych, które nie wymagają wizyty u lekarza.

– Często osoby, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów nie wiedzą jak się do tego zabrać. Nie znają podstawowych zasad zdrowego żywienia i popełniają szereg błędów, które choć pozornie mają ułatwić chudnięcie, tylko je utrudniają. Oczekują szybkich efektów, jednak nie łączą diety z większą aktywnością fizyczną. Jeśli więc nie mamy do czynienia z otyłością znacznego stopnia, która wymaga indywidualnej terapii, warto zaoszczędzić czas i skorzystać z profesjonalnych porad przez Internet, by wiedzieć od czego zacząć – mówi Joanna Kopińska, ekspert Świat Zdrowia w zakresie dietetyki.

Kliknij po zdrowie 1

Na stronie można również obejrzeć filmy edukacyjne, np. jak zachowywać się w przypadku złamań, oparzeń czy zadławień. Mogą one pomóc reagować w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach zagrożenia życia. Oprócz elementów pierwszej pomocy są również instruktaże, takie jak sposób dawkowania leków wziewnych przy astmie czy ćwiczenia w czasie ciąży. Osoby wrażliwe na słońce mogą dowiedzieć się jak chronić swoją skórę podczas wakacji, a panie w ciąży jak bezpiecznie korzystać ze słońca. Młodzi rodzice mogą nauczyć się pierwszej reakcji w przypadku, gdy ich dzieci włożą sobie obce ciało do ucha, gardła czy nosa. Zakres tematyczny filmów będzie poszerzany.

W Dzienniku Zdrowia natomiast można zaplanować wizyty u lekarza, szczepienie dziecka, wykupienie recepty czy skonsultować się z innymi pacjentami na temat wspólnego problemu. To narzędzie internetowe pomaga zaplanować ścieżkę osobistej profilaktyki zdrowotnej. Na podany wcześniej adres mailowy użytkownik otrzymuje przypomnienie o zaplanowanych czynnościach związanych ze swoim zdrowiem.

Powstała także nowa wyszukiwarka aptek należących do programu Świat Zdrowia. Po wpisaniu nazwy miasta i ulicy, wyszukiwarka pokaże użytkownikowi nie tylko aptekę na tej ulicy, ale 5 aptek znajdujących się w danej miejscowości najbliżej miejsca zapytania.

– Stworzyliśmy od nowa elegancki i wygodny interfejs użytkownika umożliwiający pokazanie trasy z wybranej ulicy do danej apteki i wyświetlanie godzin jej otwarcia. Wystarczy kliknąć na ikonę apteki na mapie, a następnie na ikonę „Wyszukaj trasę do apteki” – mówi Tomasz Goliński, specjalista ds. marketingu interaktywnego Świat Zdrowia S.A.

Czasami wystarczy tylko kliknąć, żeby sięgnąć po zdrowszy i bardziej odpowiedzialny tryb życia. Poczytać, obejrzeć, zasięgnąć przydatnych porad zdrowotnych czy skorzystać z przypomnienia, że czas wykonać badania kontrolne.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top