Klocki i kultowe filmy – Lego wyprodukuje DeLoreana

Ta wiadomość budzi najmilsze wspomnienia. Lego, w ramach projektu Cuusoo, wyprodukuje zestaw klocków, z których złożyć można będzie DeLoreana znanego z serii „Powrót do przyszłości”.

Lego Cuusoo to strona internetowa, na której fani kloców mogą zgłaszać swoje propozycje kolejnych zestawów. Społeczność serwisu głosuje na najlepsze propozycje. Te, które zdobędą powyżej 10 tys. wspierających, są oceniane przez Lego. Najlepsze mają szanse na realizację, a ich twórcy otrzymują 1 proc. zysków z przyszłej sprzedaży zestawów. Do tej pory w ten sposób wyprodukowano m.in. sondę kosmiczną Hayabusa czy zestaw odnoszący się do Minecrafta.

Firma Lego właśnie ogłosiła, że kolejną propozycją, która trafi do produkcji będzie DeLorean, wehikuł czasu znany z kultowej serii filmów „Powrót do przyszłości”.

Klocki i kultowe filmy – Lego wyprodukuje DeLoreana 1

Dokładny kształt, cena i dostępność zestawu wciąż jest ustalana, także w porozumieniu z wytwórnią filmową Universal. Co warte podkreślenia, twórcy projektu – użytkownicy m.togami oraz Sakuretsu – postanowili przekazać swój 1 proc. na fundację Michaela J. Foxa, która zajmuje się badaniami nad chorobą Parkinsona.

Jakie kolejne projekty mają szansę na realizację? Może to być m.in. łazik Curiosity lub zestaw z gry „Portal”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry