Klocki i kultowe filmy – Lego wyprodukuje DeLoreana

Opublikowano: 21 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Ta wiadomość budzi najmilsze wspomnienia. Lego, w ramach projektu Cuusoo, wyprodukuje zestaw klocków, z których złożyć można będzie DeLoreana znanego z serii „Powrót do przyszłości”.

Lego Cuusoo to strona internetowa, na której fani kloców mogą zgłaszać swoje propozycje kolejnych zestawów. Społeczność serwisu głosuje na najlepsze propozycje. Te, które zdobędą powyżej 10 tys. wspierających, są oceniane przez Lego. Najlepsze mają szanse na realizację, a ich twórcy otrzymują 1 proc. zysków z przyszłej sprzedaży zestawów. Do tej pory w ten sposób wyprodukowano m.in. sondę kosmiczną Hayabusa czy zestaw odnoszący się do Minecrafta.

Firma Lego właśnie ogłosiła, że kolejną propozycją, która trafi do produkcji będzie DeLorean, wehikuł czasu znany z kultowej serii filmów „Powrót do przyszłości”.

Klocki i kultowe filmy – Lego wyprodukuje DeLoreana 1

Dokładny kształt, cena i dostępność zestawu wciąż jest ustalana, także w porozumieniu z wytwórnią filmową Universal. Co warte podkreślenia, twórcy projektu – użytkownicy m.togami oraz Sakuretsu – postanowili przekazać swój 1 proc. na fundację Michaela J. Foxa, która zajmuje się badaniami nad chorobą Parkinsona.

Jakie kolejne projekty mają szansę na realizację? Może to być m.in. łazik Curiosity lub zestaw z gry „Portal”.

Dawid ZarazińskiKlocki i kultowe filmy – Lego wyprodukuje DeLoreana

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.