Kodak liderem rynku aparatów cyfrowych

Opublikowano: 17 września 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Kodak sprzedał najwięcej aparatów cyfrowych w Polsce w pierwszej połowie 2004 r., zdobywając w ten sposób 19,4% udziału w rynku. To wyniki badań Instytutu Rynku Elektronicznego. Zgodnie z nimi najlepiej sprzedającym się aparatem w tym okresie była cyfrówka Kodaka CX 6200. Instytut szacuje, iż w 2004 r. sprzedanych zostanie w Polsce 590 tysięcy aparatów cyfrowych.

Badania Instytutu Rynku Elektronicznego wskazują też, iż najlepiej sprzedającym się aparatem cyfrowym w Polsce w pierwszej połowie 2004 r. był Kodak CX 6200. Aparat ten powstał z myślą o tych użytkownikach, którzy rozpoczynają dopiero zabawę z fotografią cyfrową. Jest prosty w obsłudze i charakteryzuje się wysoką automatyką pracy, gwarantując jednocześnie znakomite zdjęcia. Cyfrówka Kodaka pracuje w systemie Kodak EasyShare oraz współpracuje ze stacjami dokującymi i dokująco-drukującymi Kodak EasyShare serii 6000 oraz 7000. Jego sugerowana cena detaliczna to 360 zł.

Z badań Instytutu Rynku Elektronicznego wynika, iż w pierwszej połowie 2004 r. sprzedano w Polsce 218 tysięcy aparatów cyfrowych. W całym 2004 r. ich sprzedaż ma być blisko trzykrotnie większa i szacowana jest na 590 tysięcy sztuk.

http://www.kodak.com

Sylwester KozakKodak liderem rynku aparatów cyfrowych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.