Kolejna edycja konkursu Superfoto.pl

Już 24 czerwca rusza piąta edycja konkursu fotograficznego SuperLato2008 organizowanego przez serwis Superfoto.pl.
Jeżeli również tegoroczne lato planujesz spędzić z aparatem w ręce, postaraj się, aby twoje zdjęcia nie tylko zatrzymały wspomnienia, ale również nadaj im artystyczny charakter! Na letnie fotografie jury oczekiwać będzie przez prawie 3 miesiące, a swój werdykt ogłosi 30 września. Główną nagrodą w tej odsłonie konkursu będzie aparat cyfrowy Nikon D-40.

SuperLato2008 to kolejna edycja konkursu, w którym wziąć może udział każdy użytkownik portalu superfoto.pl. Tematem piątej już edycji konkursu jest oczywiście lato, którego gorące dni i długie wieczory, dostarczają niezliczoną ilość motywów wartych uwiecznienia przy pomocy aparatu. Celem konkursu jest nakłonienie każdego posiadacza „stopklatki” do zadbania o artystyczny efekt swoich fotograficznych szaleństw i odkrycia w sobie artystycznych ambicji. W tegorocznej letniej odsłonie konkursu jury oceniać będzie jak zawsze: pomysłowość, nieszablonowe ujęcie tematu, kompozycję oraz poprawność wykonania. Każda z prac powinna również odpowiadać jednej z czterech kategorii tematycznych, którymi są: Lato w akcji, Woda, Wiatr oraz Żółte na niebieskim, czerwone na zielonym.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest rejestracja na stronie portalu Superfoto.pl pod adresem: http://www.superfoto.pl/rejestracja i zamieszczenie swoich zdjęć w galerii konkursowej. Każdy uczestnik SuperLato2008 może zgłosić do konkursu dowolną liczbę zdjęć, jednak nie więcej niż jedno dziennie. Regulamin konkursu nie przewiduje również nadania więcej niż jednej nagrody dla jednego uczestnika. Zdjęcia można zgłaszać do konkursu od 24 czerwca do 15 września. Wyniki poznamy 30 września 2008 roku.

Fotografie oceniać będzie jury w składzie: Andrzej Marczuk – ekspert Superfoto.pl, przewodniczący Jury, Maciej Zasowski – artysta grafik oraz Maciej Orzechowski – Prezes Zarządu Superfoto.pl. Najlepsze zdjęcie wybierać będą również internauci zalogowani w serwisie Superfoto.

Organizatorzy konkursu przewidzieli w tej edycji aż 10 nagród. Po jednej nagrodzie głównej przyznają jury oraz internauci, dodatkowo każda z tych grup wybierze po jednym laureacie z każdej kategorii tematycznej.

Zwycięzca nagrody głównej jury otrzyma – aparat cyfrowy Nikon D-40, pakiet 500 sztuk odbitek w formacie 10×15 oraz odbitkę z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30×45 cm. Z kolei za I miejsce przyznane przez użytkowników portalu nagrodą będzie – fotoksiążka A4 41 stron, pakiet 500 sztuk odbitek w formacie 10×15 i odbitka z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30×45 cm.

Nagrodami dla zwycięzców poszczególnych kategorii, wybranych przez jury konkursu będą – karta pamięci 1 GB, pakiet 500 sztuk odbitek w formacie 10×15 oraz odbitka z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30×45 cm. Natomiast czterej laureaci wyłonieni dzięki głosom publiczności (użytkowników portalu) otrzymają –  fotoksiążki A4 29 stron, pakiet 200 sztuk odbitek w formacie 10×15 oraz odbitkę z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30×45 cm. Przyznane zostaną także wyróżnienia, które uhonorowane zostaną: fotokubkami i odbitkami z wyróżnionego zdjęcia w formacie 30×45 cm

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry