Kolejna publikacja NASK w IETF

Opublikowano: 20 sierpnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

IETF – Internet Engineering Task Force – organizacja koordynująca funkcjonowanie, zarządzanie i rozwój Internetu opublikowała kolejny dokument związany z procedurami rejestracji domen internetowych, przygotowany przez NASK. Tym razem jest to opis standardu rejestracji znaków narodowych.

Opis nowego standardu, któremu w ramach prac IRTF nadano status „Internet-Draft”.Jest to już druga publikacja NASK w ramach IETF, która pojawiła się w tak krótkim odstępie czasu. Pierwsza, poświęcona rozszerzeniom wprowadzonym przez NASK do standardu rejestracji domen, protokołu EPP (Extensible Provisioning Protocol), ukazała się w maju br.

Opublikowanie standardu rejestracji znaków narodowych wiąże się ściśle z przygotowaniami NASK do uruchomienia rejestracji domen internetowych z polskimi znakami, co ma nastąpić w pierwszej połowie września br.

http://www.ietf.org/internet-drafts/draft-bartosiewicz-idn-pltld-00.txt
http://www.nask.pl

Sylwester KozakKolejna publikacja NASK w IETF

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.