Kolejne start-upy z szansą rozwoju pod skrzydłami PKO Banku Polskiego

Start-upy zakwalifikowane do programu MIT EF Poland pod okiem mentorów wezmą udział w programie akceleracji realizowanym w oparciu o know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology.

Kolejne start-upy z szansą rozwoju pod skrzydłami PKO Banku Polskiego 1Dziewięć start-upów, które znalazły się w ścieżce „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” będzie doskonaliło swój model biznesowy przy wsparciu ekspertów z PKO Banku Polskiego. Wśród rozwiązań zakwalifikowanych do ścieżki fintechowej znalazła się m.in. platforma służąca do automatycznej komunikacji z klientem za pomocą botów oraz narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję do zmniejszania wyłudzeń w branży ubezpieczeniowej.

Dzięki zaangażowaniu w projekt partnerów takich jak PKO Bank Polski, polskie start-upy zyskują nie tylko możliwość szybszego rozwoju przy wsparciu doświadczonych mentorów, ale także mogą liczyć na łatwiejszą komercjalizację opracowanych rozwiązań. Jesteśmy otwarci na innowacje i z uwagą śledzimy postępy w doskonaleniu start-upów biorących udział w programie, licząc na wyłonienie z ich grona technologii możliwych do wdrożenia w banku – mówi Grzegorz Pawlicki, Dyrektor Biura Innowacji i Doświadczeń Klienta w PKO Banku Polskim.

Wciąż szukamy polskich jednorożców. Do 3. edycji programu przyjęliśmy startupy rozwijające technologie, które mają szansę na komercjalizację nie tylko w kraju, ale również za granicą. To rozwiązania  innowacyjne, niektóre wręcz unikalne w skali globalnej – twierdzi Magdalena Jabłońska dyrektor operacyjna MIT Enterprise Forum Poland.

Do trzeciej edycji programu MIT Enterprise Forum Poland zgłosiło się 117 startupów technologicznych z całej Polski. Zespoły, które przejdą akcelerację zostały wybrane m.in. na podstawie ocen przyznanych przez blisko 60 polskich i zagranicznych jurorów.

Celem programu MIT Enterprise Forum Poland jest wsparcie innowacyjnych polskich mikro i małych firm rozwijających unikalne technologie poprzez połączenie ich potencjału z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji. Udział w programie umożliwia start-upom testowanie i walidację innowacyjnego pomysłu biznesowego dzięki zaangażowaniu ekspertów i zasobów technicznych udostępnianych przez partnerów w ścieżkach branżowych. Najlepsze startupy będą miały możliwość zaprezentowania swoich pomysłów w USA, w trakcie bootcampu w Bostonie.

Lista startupów zakwalifikowanych do ścieżki „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”:

 • IDENTT: Bezpieczne i praktyczne narzędzie do weryfikacji twarzy i dokumentów przy pomocy sztucznej inteligencji.
 • INNECT: Wspomaganie decyzji marketingowych banków poprzez definiowalne porównania ofert na produkty finansowe.
 • BanqUp: Inteligentna platforma finansowa dla małych i średnich przedsiębiorstw. Integracja produktów bankowych i usługi fintech, wykorzystująca zaawansowaną analitykę danych transakcyjnych i multi-bankowość (PSD2).
 • Elastic Cloud Solutions: Budowa zaawansowanego intranetu dla małych firm wraz z szeregiem funkcjonalności mobilnych Digital Workplace zwiększających produktywność pracowników.
 • Imageen: Wykorzystanie sztucznej inteligencji do zmniejszenia wyłudzeń i poprawy efektywności sprzedaży w branży ubezpieczeniowej.
 • iSourceTec: Robotyzacja procesów biurowych back-office, eliminująca powtarzalne procesy.
 • TalkToBot: Automatyczne zintegrowanie wszystkich kanałów komunikacji z klientem poprzez użycie botów.
 • Zweryfikujfirmę: Automatyczne przetwarzane Jednolitych Plików Kontrolnych w celu oceny bieżącej sytuacji finansowej firm.
 • Tutorial Online –  systemem EPSS (Electronic Performance Support System), który ma na celu zwiększenie efektywności i jakości wykonywanej pracy, dedykowany m.in. działom IT dużych przedsiębiorstw.

PKO Bank Polski włączając się w programy akceleracyjne, pomaga rozwinąć model biznesowy najbardziej perspektywicznym start-upom, a najlepszym rozwiązaniom daje szansę na wdrożenie w banku. Aktualnie trwa nabór start-upów do programu Bridge to MassChallenge Warsaw, którego bank jest głównym partnerem. Aplikacje można składać za pośrednictwem strony: www.pkobp.pl/fintech/bridge-to-masschallenge-warsaw.

Wpisy promowane

 • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
  Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
 • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
  Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry