Kolejny miesiąc, kolejna funkcjonalność – e-biznes.pl

Na stronach portalu e-biznes.pl – najdłużej działającego polskiego serwisu o tematyce eCommerce – wystartowało nowe forum dyskusyjne. Odświeżony layout, uproszczona struktura i lepsze zabezpieczenia przed spamem to podstawowe zmiany. Metamorfoza forum jest kolejnym etapem sukcesywnie realizowanej strategii rozwoju portalu.

Ostatnie miesiące to dynamiczny rozwój serwisu e-biznes.pl – w sierpniu został gruntownie odświeżony jego wygląd, a w kolejnych miesiącach systematycznie dodawane były nowe działy oraz modernizowano te już istniejące. Teraz przyszła kolej na zmianę forum dyskusyjnego, z którego każdego miesiąca korzysta około 17 tysięcy użytkowników (real users).

„Forum jako część serwisu, którą tworzą użytkownicy, powinna spełniać odpowiednie wymagania jakościowe zarówno pod względem bezpieczeństwa zamieszczanych informacji, jak i merytoryki. Mamy nadzieję, że udało się stworzyć rozwiązanie, które zostanie zaakceptowane przez Czytelników.” – powiedział Sylwester Kozak, wydawca e-biznes.pl

Wygląd forum został zmieniony poprzez zastosowanie lżejszej, bardziej nowoczesnej grafiki i stonowanej kolorystyki. Uproszczona została też struktura forum, dotychczasowe kategorie zostały połączone w sześć dużych działów. Postawiono na wygodę i ergonomie użytkowania.

Wygląd to oczywiście nie wszystko – podstawową zmianą na forum miała być poprawa jakości korzystania z niego, zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników i zabezpieczenie przed uciążliwym spamem. Mając to na uwadze na forum wprowadzono dodatkowe mechanizmy. Poza weryfikacją za pomocą kodu z obrazka dodawanych postów, zdecydowano się na nieco bardziej restrykcyjne traktowanie użytkowników niezalogowanych – poprzez dodatkowe potwierdzenie mailem dodawanej wiadomości oraz akceptację moderatora.

“Wprowadzone zmiany mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa użytkowników i ograniczyć zalew spamu. W przypadku niezarejestrowanych użytkowników zastosowane rozwiązania mogą być odbierane jako utrudnienie, ale był to zabieg konieczny. Jestem pewien, że zyskają na tym wszyscy aktywni użytkownicy naszego forum.” – dodał Sylwester Kozak.

To jednak nie koniec zmian, w najbliższym czasie zostanie też wprowadzony na forum dział “Ekspert Radzi”, gdzie przedstawiciele wiodących firm z branży internetowej będą odpowiadać na pytania użytkowników i udzielać fachowych porad. Start projektu przewidziany jest już w styczniu nowego roku.

Wykonanie nowego forum zostało powierzone firmie Astcon RI.

www.e-biznes.pl/forum

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry