Kolejny płatny serwis Internetowy

Opublikowano: 2 grudnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Do grona płatnych publikacji dołączył CzasNaE-Biznes, szerzący wiedzę z zakresu marketingu małego i średniego e-biznesu. Odpłatność objęła dostęp do archiwum serwisu, nowych materiałów i członkostwo w Polskim Forum E-Biznesu.

Od 2000 roku czasopismo i serwis CzasNaE-Biznes prezentowały praktyczne rozwiązania konkretnych problemów marketingowych, na jakie może natknąć się właściciel polskiego e-biznesu. W 2001 roku powstało też forum, które dzięki silnemu moderowaniu zyskało sobie wśród uczestników miano szczególnie rzeczowego.

„CzasNaE-Biznes zawsze był w Polsce czymś jedynym w swoim rodzaju. Tak jest zresztą do dzisiaj, bo nikt inny w naszym kraju nie podejmuje podobnej tematyki. Polskie Forum E-Biznesu to miejsce, gdzie ludzie wymieniają (…) nie tylko opinie, ale przede wszystkim wiedzę.” – napisał Paweł Gruszecki, felietonista Magazynu Internet – „Popieram wprowadzenie opłat w CzasNaE-Biznes, odkąd usłyszałem o tym pomyśle.”

W związku z nieustającymi problemami internetowej branży reklamowej, serwisy informacyjne coraz częściej patrzą w stronę płatnego dostępu do treści, tzw. kontentu. Również w Polsce odpłatność znajduje zwolenników, nawet wśród największych serwisów w kraju.

Zmiany następują w trybie ewolucyjnym, co jest zapewne przyczyną braku zauważalnego, społecznego sprzeciwu w stosunku do tego niewątpliwie wzmacniającego się trendu. Niemniej jednak płatny Internet dla wielu jest nadal czymś niezrozumiałym.

„Słowem kluczowym jest papier. Nie istnieje jeszcze w Polsce coś takiego jak społeczeństwo informacyjne, mamy społeczeństwo informacji na papierze. Ludzie w rzeczywistości chętniej płacą za papier niż za informację na nim wydrukowaną. Z tym problemem musi zmierzyć się każdy e-wydawca wprowadzający opłaty.” – powiedział nam Piotr Majewski, redaktor CzasNaE-Biznes.

Według redaktora, siłą CzasNaE-Biznes jest istniejąca już baza materiałów i ponad 4 tysięczna lista stałych czytelników. Odpłatność obejmie większość artykułów, bezpłatnymi mają pozostać tylko te bardziej ogólne. W ramach abonamentu zawarto też jednorazową opłatę za aktywację konta na forum.

Nowym subskrybentom zagwarantowano 10 dniową gwarancję na zwrot pieniędzy niezależnie od przyczyny rezygnacji z subskrypcji.

http://www.cneb.pl

Sylwester KozakKolejny płatny serwis Internetowy

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.