Kolejny sukces .CO – t.co skraca linki dla Twittera

Opublikowano: 10 czerwca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

.CO Internet kontynuuje działania mające promować kolumbijskie ccTLD jako uniwersalne i profesjonalne rozszerzenie. Nowy sukces – domena t.co staje się oficjalnym skracaczem linków Twittera.

Twitter to najpopularniejszy na świecie serwis mikroblogowy. W maju odwiedziło go 190 mln osób, a każdego dnia pojawiało się ok. 65 mln komunikatów (tweetów). Serwis ogłosił właśnie, że zacznie wykorzystywać domenę t.co jako oficjalny skracacz linków i prawdopodobnie wszystkie adresy pojawiające się w Twitterze będą wkrótce krótsze dzięki „kolumbijskiej” nazwie.

Nie oznacza to jednak, że nie będzie możliwości korzystania z innych tego typu serwisów. Firma informuje, że t.co będzie wykorzystywana z pewnością w SMS-ach, a w interfejsie webowym można będzie skracać linki za pomocą różnych rozwiązań lub pozostawić ich dłuższe formy.

Nawet jeśli t.co nie stanie się jedną tego typu technologią dostępną w Twitterze to niewątpliwie pomoże wzmocnić pozytywny szum wokół ponownego uruchomienia .CO. Przypomnijmy, że trwa właśnie aukcja domeny e.co, a w grudniu w Kolumbii odbędzie się spotkanie ICANN. Firmy planujące wprowadzenie własnej domenowej końcówki powinny bez wątpienia uczyć się od .CO Internet nowoczesnego marketingu.

aznews.plKolejny sukces .CO – t.co skraca linki dla Twittera

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.