Koma S.A. – utrzymuje tempo wzrostu

W pierwszym półroczu 2003 roku Koma S.A. wchodząca w skład grupy Prokom, wraz ze spółką zależną Koma Nord Sp. z o.o. osiągnęły bardzo dobre wyniki finansowe. Skumulowane przychody Koma S.A. i Koma Nord wyniosły blisko 45 milionów złotych i były wyższe o 24% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Zysk netto wzrósł ponad 3-krotnie i wyniósł 4,5 miliona złotych.

Na sukces Koma S.A. złożyły się kontrakty zawarte między innymi z Ministerstwem Finansów na dostawę i instalacje serwerów Unixowych, z firmami Coca Cola, Toyota Manufacturing Poland i Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma na sprzedaż oraz wdrożenie oprogramowania do zarządzania kapitałem ludzkim (Koma HR), z Pocztą Polską na sprzedaż sprzętu oraz z ING Bank Śląski na sprzedaż usług. W działalności Koma S.A. I półrocze 2003 roku to kolejny dobry okres. Zysk netto w porównaniu z tym samy okresem roku ubiegłego wzrósł ponad 4-krotnie do poziomu 4,30 miliona złotych. Przychody ze sprzedaży wyniosły 35,25 miliona zł, a rentowność działalności operacyjnej osiągnęła poziom 9%.

Także Koma Nord pierwsze półrocze 2003 roku może odnotować jako bardzo korzystne. Sprzedaż wzrosła o 35% do poziomu 9,48 miliona złotych, a zysk brutto o 48% do poziomu 0,28 miliona złotych w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jest to zarazem najlepszy wynik w historii firmy. Znaczący wkład w wyniki finansowe ma rosnąca sprzedaż usług profesjonalnych i outsourcingowych, obejmujących wynajem pracowników oraz kompleksową opiekę nad systemami produkcyjnymi. Coraz ważniejszą rolę w ofercie Spółki zajmuje opieka nad systemami linuksowymi, bazami danych Oracle, bezpieczeństwem sieciowym oraz infrastrukturą przedsiębiorstw.

„Zakończyliśmy rozpoczęty w marcu 2002 okres zaciskania pasa i ograniczania kosztów. Rezultaty przeszły nasze oczekiwania. Teraz koncentrujemy się na powiększaniu naszego udziału w rynku aplikacji HRowych i usług serwisowo-outsourcingowych. Uzyskaliśmy zgodę Rady Nadzorczej na przejęcie jednej z firm z Polski południowej i jestem przekonany, że po dopięciu wszelkich formalności z dniem 1 września nasza mała grupa komowska powiększy się o jeszcze jedną Spółkę” – stwierdził Rafał Gutkowski Dyrektor ds. Handlowych KOMA S.A.

http://www.koma.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top