Koma S.A. w Żaglu

Koma S.A. katowicki integrator systemów komputerowych, rozpoczął wdrożenie profesjonalnego rozwiązania opartego o zaawansowaną infrastrukturę SAN firmy Hewlett-Packard w firmie z branży finansowej – Żagiel S.A. z Lublina.

Rozwiązanie obejmuje dostawę, instalację, konfigurację i uruchomienie macierzy dyskowej HP EVA (Enterprise Virtual Array) wraz z trzema serwerami HP ProLiant DL380 oraz biblioteką taśmową HP MSL5030 LTO przeznaczoną do składowania danych.

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows 2000 Advanced Server oraz na bazie danych Oracle. System jest w pełni skalowalny i pozwoli w przyszłości na przyłączanie kolejnych serwerów poprzez sieć SAN (Storage Area Network) oraz na budowę w pełni funkcjonalnego klastra.

Rozwiązanie to znajdzie swoje zastosowanie w obsłudze, rozliczeniach, ewidencji i składowaniu umów kredytowych zawieranych przez firmę Żagiel S.A. Wdrożony przez Komę system poprawi zdecydowanie wzrost wydajności, a także bezpieczeństwo kluczowych aplikacji w firmie Żagiel.

„Od wielu lat wspólnie z firmą Hewlett-Packard oferujemy zaawansowane rozwiązania z zakresu pamięci masowych. Doskonałą ofertę produktów HP uzupełniamy profesjonalnym serwisem i usługami inżynierskimi. Wdrożenie w Żagiel S.A. jest kolejnym przykładem udanego zastosowania najnowocześniejszej technologii w codziennej pracy” – powiedział Rafał Gutkowski, członek zarządu i dyrektor handlowy w firmie Koma S.A.

http://www.koma.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top