Komórki Gadu-Gadu coraz bliżej

Opublikowano: 31 sierpnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Spółka Gadu-Gadu podpisała umowę z firmą Huawei Polska Sp. z o.o. (Huawei) na wdrożenie platformy MVNO. To jedna z ważniejszych inwestycji w procesie uruchamiania usługi wirtualnego operatora telefonii komórkowej przez Gadu-Gadu.
Platforma technologiczna, którą dostarczy i wdroży Huawei, zawiera między innymi konwergentny system bilingowy. Pozwoli ona także na elastyczne i nowatorskie rozliczanie wszystkich usług płatnych spółki Gadu-Gadu.

– Jest to kluczowa umowa dla Gadu-Gadu z punktu widzenia projektu MVNO – mówi Krzysztof Szalwa z Zarządu Gadu-Gadu S.A. – Planujemy wprowadzić usługę telefonii komórkowej na przełomie roku.

Rozwiązanie Huawei spełnia wszystkie wymogi stawiane przez Gadu-Gadu, jest elastyczne, możliwe do wdrożenia w stosunkowo krótkim czasie. Firma Huawei ma także bogate doświadczenie przy wprowadzaniu podobnych rozwiązań.

Telefonia komórkowa spod znaku GG to kolejny krok w rozwoju spółki, która od lat specjalizuje się w tworzeniu i oferowaniu komunikacji i telekomunikacji. Gadu-Gadu jest już obecne na rynku telefonii internetowej VoIP, oferując połączenia telefoniczne przez Internet w komunikatorze Gadu-Gadu i w oparciu o usługę Gadu naGłos.

Huawei Technologies specjalizuje się w produkcji nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie urządzeń z branży telekomunikacyjnej oraz informatycznej, stosowanych przez ponad 300 operatorów z ponad 90 krajów.

Sylwester KozakKomórki Gadu-Gadu coraz bliżej

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.