Komputronik wchodzi do Niemiec

Opublikowano: 21 stycznia 2014. Kategoria: Rynek. Tagi:

Spółka Komputronik założyła spółkę w Niemczech – Komputronik GmbH z siedzibą w Berlinie.

KomputronikKomputronik GmbH będzie niemieckim oddziałem Komputronik S.A. Początkowo spółka będzie prowadziła sprzedaż detaliczną wybranej oferty Komputronik na terenie Niemiec poprzez działające w tym kraju platformy handlu elektronicznego, natomiast jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie własnego sklepu internetowego. W dalszej przyszłości Komputronik rozważy również sprzedaż produktów i usług do niemieckich klientów biznesowych oraz poszerzenie kanałów zbytu o sprzedaż hurtową na terenie Niemiec, która obecnie prowadzona jest przez spółkę polską.

Rynek niemiecki jest największym rynkiem w Europie, jest też rynkiem, na którym trudno jest zaistnieć nowym spółkom, szczególnie, jeśli nie są to firmy lokalne. Dlatego też zdecydowaliśmy się na założenie spółki niemieckiej, która będzie oddziałem Komputronik SA w Niemczech – Komputronik GmbH. Naszą sprzedaż rozpoczniemy zarówno na dużych jak i mniejszych platformach sprzedażowych – decydujący dla nas będzie koszt wdrożenia naszej sprzedaży oraz spodziewane efekty – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik.

Dawid ZarazińskiKomputronik wchodzi do Niemiec

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.