Konferencja młodocianych pasjonatów Internetu

W dniu 11 marca we Wrocławiu odbyła się konferencja wieńcząca pierwszą polską edycję projektu Junior Internet. Jego głównym partnerem jest Air Bites Polska – dostawca szybkiego, szerokopasmowego Internetu. W ramach spotkania rozstrzygnięto konkursy: JuniorWeb – na stronę internetową lub projekt internetowy i JuniorText – na tekst traktujący o Internecie.

Projekt Junior Internet organizowany jest rokrocznie, od sześciu lat w Czechach. Jego idea powstała w 2000 roku, w głowie 12 letniego wówczas Jiri Peterka, pragnącego stworzyć konkurs i konferencję dla młodzieży interesującej się Internetem. 'Chcieliśmy stworzyć coś fantastycznego, aby wzbogacić siebie i swoje horyzonty. Dlatego zdecydowaliśmy się zrobić taki projekt.’ – powiedział podczas konferencji Jiri. W 2006 roku po raz pierwszy w projekcie udział wzięli również młodzi ludzie z Polski, Słowacji i Węgier. Jest on przeznaczony dla młodzieży, która nie ukończyła jeszcze 19 roku życia, a której pasją jest Internet, wykorzystywany nie tylko do zabawy. Celem Junior Internet jest promocja, wsparcie, a także pomoc młodzieży, w jej osobistym i zawodowym rozwoju.

Wrocławska konferencja była miejscem spotkania i wymiany doświadczeń wszystkich uczestników, partnerów i patronów projektu. Wypowiadali się i wykładali między innymi: wysłannik Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, pomysłodawca Junior Internet – Jiri Peterka, przedstawicielka Air Bites Polska – Pani Agata Wasowska, Dziekan Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu – Pani Barbara Makowska, oraz Redaktor Naczelny portalu Sieć M – Ks. Andrzej Sikorski.

'Junior Internet jest wspaniałą inicjatywą młodych, ambitnych, utalentowanych młodocianych pasjonatów Internetu. Cieszy nas bardzo, iż zostaliśmy jego głównym partnerem.’ – mówi Manfred Maschek, Dyrektor Zarządzający Air Bites Polska. 'Młodzież potrzebuje promocji i wsparcia jej wartościowych koncepcji. Dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, gdy zaproponowano nam partnerstwo. Wierzymy, iż projekt ten umożliwi wielu jego uczestnikom zaistnienie w międzynarodowej społeczności projektantów stron internetowych i dziennikarzy. Mamy nadzieję, że jest to dopiero początek naszej długofalowej i owocnej współpracy.’ – dodaje.

Kulminacyjnym punktem konferencji było ogłoszenie wyników konkursów i prezentacja zwycięskich prac. Główną nagrodą, za najlepszą pracę zgłoszoną do projektu, był laptop – ufundowany przez głównego partnera – firmę Air Bites. Nagrodę tą otrzymał Tymon Zgaiński, twórca gry internetowej (przez przeglądarkę) o nazwie 'The Vampires’.

http://www.juniorinternet.pl

http://www.airbites.net

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry