Konferencja o biznesie rodzinnym

Opublikowano: 14 września 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

W dniach 23-24 września organizowana jest w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu pierwsza konferencje poświecona tematyce biznesu rodzinnego w Polsce. Celem konferencji jest pokazanie, jak rozwiązywać problemy biznesów rodzinnych. Podczas konferencji nastąpi uroczyste otwarcie Katedry Biznesu Rodzinnego w Wyższej Szkole Biznesu-NLU. Konferencję otworzy oraz poprowadzi dr Krzysztof Pawłowski, rektor Wyższej Szkoły Biznesu – NLU.

W konferencji planowany jest udział właścicieli firm rodzinnych z całej Polski oraz wykładowców z dużym doświadczeniem w tematyce biznesu rodzinnego.

Wśród wykładowców będą m.in. profesor Josep Tapies z IESE Business School – szkoły biznesu z Barcelony, która w rankingach najlepszych szkół biznesu zajmuje jedno z czołowych miejsc na świecie. Profesor Tapies stworzył jedno z pierwszych centrów biznesu rodzinnego w Europie. Zaproszenie przyjęli również prof. Greg McCann z Statson (USA), który postrzegany jest jako wiodący autor w tej dziedzinie. Profesor Greg McCann jest autorem specjalizacji biznesów rodzinnych oferowanych na uniwersytetach amerykańskich. W konferencji udział weźmie również Olivier de Richoufftz, dyrektor The Family Business Network, która jest największą organizacją na świecie zrzeszającą biznesy rodzinne. Ponadto planowane jest wystąpienie online profesora John Ward z IMD, który opowie, jak biznesy rodzinne mogą zdobywać przewagę konkurencyjną.

W drugim dniu konferencji planowane są debaty, które mają na celu wymianę informacji oraz doświadczeń biznesów rodzinnych. Debaty będą prowadzili dr

Krzysztof Pawłowski, rektor Wyższej Szkoły Biznesu – NLU, Marek Król redaktor naczelny oraz właściciel Wprost, Andrzej Kinast, prezes Grant Thornton (firmy,

która wydała jedną z pierwszych książek w Polsce poświęconą biznesowi rodzinnemu).

Po konferencji ogłoszony zostanie konkurs na Przedsiębiorcę Rodzinnego Roku. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na przyszły rok. Udział w konferencji jest bezpłatny.

http://www.biznesrodzinny.pl

Sylwester KozakKonferencja o biznesie rodzinnym

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.