Konferencja Użytkowników Środowiska Progress

Opublikowano: 9 listopada 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

W dniach 26 i 27 października w Jachrance k. Warszawy odbyła się jubileuszowa XV Konferencja Użytkowników Środowiska Progress.
W tym samym czasie i miejscu odbyły się również konferencje organizowane przez partnerów Progress Software, czyli Spotkanie Użytkowników Systemu Prolib firmy Max Elektronik oraz Spotkanie Użytkowników Systemu HMS Solution firmy KALA SOFT. Uczestnicy dowiedzieli się, jak innowacyjne technologie mogą wspierać rozwój każdej instytucji, niezależnie od profilu jej działania i sposobu finansowania. Ponad 200 użytkowników technologii Progress spotkało się w takiej formie po raz pierwszy.

Firma Progress Software przedstawiła najskuteczniejsze sposoby na efektywne integrowanie aplikacji biznesowych, zaprezentowała nowości, które pojawiły się w ofercie firmy w związku z licznymi przejęciami i rozwojem wszystkich linii produktów, a także pokazała jak tworzyć własne WebSerwisy w technologii Progress. Uczestnicy mieli też okazję zapoznać się z najświeższymi informacjami o środowisku OpenEdge Architect 10.1 oraz OpenEdge 10.1 x. Poznali również dobre praktyki w tworzeniu architektury nowoczesnych aplikacji oraz usłyszeli jak monitorować i stroić bazy danych.

Uczestnicy prezentacji przygotowanych przez firmę Max Elektronik dowiedzieli się jak nowoczesna biblioteka może wykorzystywać technologie informatycznej w celu usprawnienia działania i pełniejszej orientacji na klienta. Pokazano zastosowanie technologii RFID wraz z systemem bibliotecznym PROLIB, które dzięki optymalizacji obsługi czytelnika biblioteki przyspieszają rejestrację wypożyczeń i zwrotów dokumentów (najczęściej samoobsługową) i jednocześnie zabezpieczają zbiory biblioteczne przed kradzieżą. Natomiast firma KALA SOFT przedstawiła dedykowany dla szkół wyższych, zintegrowany system wspomagający zarządzanie – HMS Solution oraz możliwości, jakie tworzy on w zakresie obsługi dziekanatu, pionu administracji, studentów, planów zajęć, a nawet rekrutacji przez Internet.  Rozwiązanie automatyzuje wiele procesów składających się na funkcjonowanie uczelni, dzięki czemu podnosi efektywność pracy i jakość obsługi studenta oraz umożliwia spore oszczędności.

W konferencji wzięło udział ponad 200 uczestników, do których należeli dyrektorzy i kierownicy działów IT, osoby podejmujące decyzje o zakupie nowych rozwiązań informatycznych, rektorzy, kanclerze i kwestorzy wyższych szkół, bibliotekarze systemowi, a także programiści z dużych firm oraz z jednostek budżetowych. Pomimo znacznego zróżnicowania audytorium, każdy z uczestników dowiedział się, w jaki sposób innowacja w obszarze nowych technologii wspomaga rozwój oraz budowanie silnej pozycji rynkowej organizacji.

www.progress.com

Hanna LaskowskaKonferencja Użytkowników Środowiska Progress

Podziel się!

O autorze

hania