Koniec łatwego inwestowania – jak wybrać doradcę?

Sytuacja na giełdzie jest nerwowa. Skończył się czas łatwego inwestowania. Dobry doradca finansowy może być wybawieniem.
Tymczasem wiele osób jest rozczarowanych. W poprzednich latach doradcy zapewnili, że inwestując w fundusze akcji zarobią w ciągu roku 40, czy nawet 60 procent. Wielu nic nie wspomniało o ryzyku, żeby nie zniechęcać klienta. Każdy sprzedany produkt finansowy to prowizja, więc trzeba ich upchnąć jak najwięcej. Do tego doszły jeszcze agresywne kampanie reklamowe funduszy inwestycyjnych – zareagować musiała aż Komisja Nadzoru Finansowego.

Niestety, doradcą może nazywać się każdy. Żadne przepisy prawa nie regulują tego zawodu. Do jego uprawiania nie trzeba posiadać odpowiedniego wykształcenia, ani państwowych licencji.

Oznacza to, że jakość świadczonych przez doradców usług jest bardzo różna. Możemy więc trafić na osobę, która mieniąc się doradcą finansowym, w ogóle nie będzie miała pojęcia o finansach.

Jak wybrać najlepszego doradcę radzi Money.pl:

www.money.pl/fundusze/poradniki/artykul/jak;rozpoznac;dobrego;doradce;finansowego,82,0,315218.html

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry