Koniec tradycyjnych telefonów?

W blisko połowie polskich domów korzysta się z internetu – czy to oznacza zbliżający się, nieuchronny koniec tradycyjnych telefonów? Wystarczy posiadać komputer i internet, aby dzwonić za… 0 zł. Tradycyjny telefon z abonamentem i opłatą za połączenia odchodzi do lamusa. Gadu-Gadu, jako dostawca najpopularniejszego komunikatora, wprowadza bezpłatne rozmowy telefoniczne dla 6 milionów swoich użytkowników.

Według danych polskiego Głównego Urzędu Statystycznego aż 54% gospodarstw domowych w Polsce posiada komputer, natomiast aż 48 % gospodarstw miało dostęp do internetu w pierwszym kwartale 2008 według unijnego urzędu statystycznego Eurostat. Najczęściej korzysta się z komputera i internetu w domu.

Użytkownicy Gadu-Gadu, stanowiący jedną z najliczniejszych społeczności w polskim internecie, już za parę dni będą mogli wykonywać bezpłatne połączenia telefoniczne na polskie numery telefonów stacjonarnych i wybrane zagraniczne (Austria, Irlandia, Francja, Kanada, Niemcy, Norwegia, Szwecja, USA, Wielka Brytania, Włochy).

– Prosto ze swojego komputera i zainstalowanego w nim komunikatora internauci będą mogli złożyć telefoniczne mikołajkowe życzenia wszystkim znajomym i rodzinie. Wprowadzamy pilotażowo taką możliwość w dniu 6 grudnia, w Mikołaja, to myślę ciekawy prezent dla kilku milionów osób – mówi Jarosław Rybus z Gadu-Gadu.

Dzwonić może każdy użytkownik, który posiada swój nr GG nie krócej niż od 30 dni. Saldo konta GG nie ma znaczenia – może wynosić nawet… 0 zł.

Telefon internetowy jest wbudowany w najnowszych wersjach komunikatora Gadu-Gadu 7.7 Classic (www.gadu-gadu.pl/pobierz) oraz tzw. testowej wersji beta Nowe Gadu-Gadu (www.gadu-gadu.pl/beta). Obie wersje można łatwo i bezpłatnie pobrać ze stron internetowych producenta.

Na 6 grudnia się zaczyna, ale nie kończy. Połowa polskich gospodarstw domowych może dzwonić za darmo przez cały rok pomiędzy numerami GG, a więc między komputerami, rozmawiając w ramach sieci. Biorąc pod uwagę, że co drugi polski internauta posiada własny numer GG, czyli 6 milionów osób miesięcznie, oznacza to, że użytkownicy sieci Gadu-Gadu stanowią pokaźną grupę abonentów, którzy są zaznajomieni z nowinkami technicznymi, posiadają komputer, połączenie z Internetem i lubią się komunikować.

www.gadunaglos.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry