Koniec zmian grafik w App Store w dowolnym momencie

Opublikowano: 10 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Apple wprowadza małą, ale ważną zmianę dla twórców aplikacji, którzy chcą umieścić swój produkt w App Store. Od tej pory nie będą mogli zmienić zrzutów ekranu prezentowanych produkt w sklepie w dowolnym momencie.

app store logoMożna chyba na pisać: w końcu. Twórcy aplikacji nie będą mogli dowolnie podmieniać grafik prezentujących ich aplikacje w App Store. Od tej chwili zmian dokonywać będzie można jedynie w momencie zgłaszania aktualizacji oprogramowania.

Dlaczego jest to ważna zmiana? Uderzy ona w nieuczciwych twórców, którzy nabierając ludzi, zachęcają ich do kupowania fałszywego oprogramowania. Kiedy ich aplikacja (najczęściej bardzo prosta) pojawia się w App Store, podmieniają zrzuty ekranu i w ten sposób nabierają nieświadomych przekrętu użytkowników. Przykładem takiego działania była aplikacja Mooncraft (sprzedawana za blisko dwa dolary), która z Minecraftem, jak się okazuje, miała niewiele wspólnego.

Dawid ZarazińskiKoniec zmian grafik w App Store w dowolnym momencie

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.