Konkurencja dla Last.fm

Wywodzące się z Izraela radio internetowe MeeMix wraz z początkiem 2008 roku przeszło z fazy zamkniętych testów do etapu open beta – podał TechCrunch.
Serwis zwraca uwagę, że ten segment sieci jest już mocno zatłoczony. Wynika to przede wszystkim z dominującej pozycji Last.fm oraz agresywnej strategii mniejszych graczy – witryn SpiralFrog, Jango czy Slacker. MeeMix chce szybko dołączyć do peletonu i wywalczyć udziały przede wszystkim w najatrakcyjniejszym biznesowo rynku amerykańskim.

Wersja open beta zawiera wiele nowych funkcji. Użytkownicy zyskali możliwość prowadzenia rozmów (meeps) na temat każdego utworu, albumu czy wykonawcy. Dodatkowo internauci otrzymali dostęp do stron głównych wszystkich działających w MeeMix stacji, przez co mogą wpływać na ich zawartość.

Pojawiły się kanały RSS oraz integracja z serwisem miniblogów Twitter. Ma to informować ludzi o muzycznych odkryciach ich znajomych. Możliwe stało się też wysyłanie innym osobom „prezentów” czyli zindywidualizowanych stacji radiowych stających się własnością odbiorcy.

MeeMix ogłosił, że z dniem 1 stycznia podwoił swój katalog. Dziennikarz TechCrunch zwraca jednak uwagę na to, że wybór jest nadal mniejszy niż w Jango czy Slackerze. Bloger krytykuje też brak możliwości określenia muzycznego gatunku podczas tworzenia własnej stacji (podaje się nazwę wykonawcy).

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top