Konkurs Fantomy 2008 rozstrzygnięty

Portal Onet.pl zakończył tegoroczną edycję konkursu Fantomy, dla firm z branży gier i graczy. Głosowanie internautów trwało od 11 marca do 6 kwietnia br., wręczenie nagród odbyło się wczoraj podczas uroczystej gali w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach.
Tegoroczny konkurs to już druga edycja Fantomów. Podczas pierwszej edycji przyznano nagrody w sześciu kategoriach, w tym roku było ich już osiem. W poszczególnych kategoriach nagrody otrzymali:

▪    Najlepsza Gra Roku 2007: „Bioshock”
▪    Najlepsza Lokalizacja 2007: „Bioshock”
▪    Najlepszy Dystrybutor 2007: Cenega
▪    Największe Wydarzenie w Branży Konsol: Kolekcja Klasyki PS 2
▪    Najlepsza Grafika w Grze 2007: „Crysis”
▪    Najlepsza Oprawa Dźwiękowa w grze 2007: „Call of Duty 4”
▪    Największe Wydarzenie w branży 2007: „Wiedźmin”
▪    Esportowiec 2007: LUq

Stronę konkursową www.fantomy.gry.onet.pl, gdzie można było zapoznać się z kategoriami konkursowymi i nagrodami oraz oddawać głosy, odwiedziło prawie 200 tysięcy internautów. Dokonali oni łącznie ponad 3,3 miliona odsłon. W konkursowym głosowaniu wzięło udział ponad 34 tysiące internautów – to ponad dwa razy więcej niż rok temu, kiedy głosowało ok. 15 tys. osób.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z popularności tegorocznej edycji Fantomów. Internauci żywo reagują na zmiany i coraz chętniej uczestniczą w konkursie. Liczymy na to, że za rok, w trzeciej edycji, także uda nam się utrzymać podobną dynamikę. Fantomy to obecnie najbardziej prestiżowa nagroda dla branży gier, między innymi dlatego, że przyznawana przez samych graczy-internautów – mówi Robert Kowalski, wydawca serwisu Gry w portalu Onet.pl. Gry to coraz ważniejsza część szeroko pojętego rynku mediowego i rozrywkowego, także w Polsce, dlatego taki konkurs jest tej branży bardzo potrzebny – statuetka Fantoma to docenienie dystrybutorów i producentów gier za ich wkład w rozwój tego rynku – dodaje.

Każdy z internautów biorących udział w plebiscycie mógł zdobyć jedną z kilkudziesięciu cennych nagród, którymi w tym roku były m.in. monitory LCD, wysokiej jakości karty graficzne, procesory, dyski przenośne i dziesiątki innych nagród. Sponsorami i partnerami Fantomów 2008 są: AMD, Eizo, BenQ, Multikino, Apollo, 4Max, SilverStone, Yesico, Electronic Dreams, Creative, Komputronik, Kingstone, Kingmax, Neo, GameRanking, „Gry Komputerowe”, Gametrix, Planeta FM, 4fun.tv, „CKM”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top