Konkurs NVIDIA CUDA Superhero dla programistów

NVIDIA Corporation poinformowała, że nawiązała współpracę z TopCoder, firmą zajmującą się organizacją konkursów programistycznych, w celu zorganizowania CUDA Superhero Challenge – serii zawodów dla programistów, którzy wykorzystywać będą moc przetwarzania równoległego architektury NVIDIA CUDA przy rozwiązywaniu największych wyzwań obliczeniowych.

Pierwsze zawody, dostępne dla wszystkich uprawnionych programistów, rozpoczną się 14 września i zakończą 25 września 2009 roku. Nagrody o łącznej wartości 5000 USD zostaną przyznane pięciu zwycięzcom podczas organizowanej przez NVIDIA imprezy GPU Technology Conference, która odbędzie się w Fairmont Hotel w San Jose w dniach od 30 września do 2 października 2009 roku. Dodatkowe informacje na temat CUDA Superhero Challenge dostępne są pod adresem www.topcoder.com/nvidia.

Architektura komputerów PC ewoluowała od centralnego przetwarzania realizowanego przez zaledwie jeden procesor CPU do przetwarzania wielowątkowego, wykonywanego przez CPU i GPU. Zwracając się do środowiska adresatów TopCoder możemy uświadomić 200 tysiącom programistów, jakie zalety oferuje programowanie równoległe i wzniecić rewolucję obliczeń na GPU. – powiedział Sanford Russell, szef działu CUDA w firmie NVIDIA.

Obliczenia na GPU zakładają zastosowanie masowo równoległej architektury procesora  graficznego (GPU) jako silnika obliczeniowego wykorzystującego języki wysokiego poziomu i API, takie jak C i Fortran, lub interfejsy programistyczne, takie jak DirectCompute i OpenCL. Wzorcowym zastosowaniem obliczeń na GPU jest wykorzystanie CPU i GPU razem, w modelu obliczeń wielowątkowych.

Skupiamy największą na świecie społeczność twórców oprogramowania uczestniczących w konkursach, w której znajdują się reprezentanci ponad 200 krajów, chętni do zaprezentowania swoich umiejętności w jednej z najszybciej rozwijających się dziedzin programowania. Przewidujemy, że owocem konkursu CUDA Superhero będzie wiele kreatywnych modeli  rozwiązywania zadań obliczeniowych, które zaowocują przełomowymi rozwiązaniami. – powiedział Rob Hughes, prezes i dyrektor wykonawczy firmy TopCoder.

www.nvidia.com/cuda

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry