Kontrakt na prowadzenie .COM przedłużony

Opublikowano: 28 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Zarząd ICANN przedłużył umowę z Verisign na kolejne sześć lat. Czego możemy się spodziewać?

Kontrakt na prowadzenie .COM przedłużony 1Podczas zamkniętego spotkania, zarząd ICANN postanowił nie dokonywać żadnych większych zmian w umowie na prowadzenie rejestru .COM. Najwięcej kontrowersji wzbudza zapis, który znów daje prawo 7-proc. podwyżki opłat rejestracyjnych, którą firma Verisign będzie mogła wprowadzić czterokrotnie podczas obowiązywania kontraktu.

Nie zmienią się również zapisy dotyczące mechanizmu URS (Uniform Rapid Suspension) czy możliwości rejestrowania jednoznakowych nazw, o co wnosiły organizacje branżowe. Jak widać, umowa nie zmieniła się ani trochę w porównaniu do propozycji z marca.

Korporacja zdecydowała się jednak na zmianę wysokości opłat, jakie ponosi Verisign. W rezultacie ICANN zarobi wiele milionów dolarów więcej niż do tej pory.

Umowa trafi teraz do amerykańskiego Departamentu Handlu, który musi podjąć decyzję czy ją zatwierdzić. Co ciekawe, rząd ma możliwość wpłynięcia na zapisy porozumienia. Trudno jednak oczekiwać, że będzie chciał w umowę ingerować.

Obecnie obowiązujący kontrakt wygasa 30 listopada.

aznews.plKontrakt na prowadzenie .COM przedłużony

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.