Krajowa Izba Rozliczeniowa klientem NASK i Infonet Polska

NASK i Infonet Polska wygrały w konkursie ofert na podłączenie Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. do systemu rozliczeń międzybankowych SWIFT.

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) jest organizacją zrzeszającą użytkowników oprogramowania służącego do komunikacji międzybankowej. Jednym z głównych światowych dostawców dedykowanych połączeń z siecią SWIFT jest Infonet Services Corporation (ISC), międzynarodowy operator transmisji danych, którego usługi dostępne są w Polsce za pośrednictwem działającego w ramach NASK Infonet Polska.

Na początku tego roku NASK wspólnie z Infonet Polska ukończył duży projekt podłączenia do sieci SWIFT dwunastu banków i instytucji finansowych działających w Polsce. Projekt ten wiązał się z migracją sieci SWIFT z używanej wcześniej technologii X.25 do technologii IP.

Od lipca 2004 r. z usług NASK i Infonet Polska korzysta również Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. Zawarta umowa obejmuje okres trzech lat. Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. planuje uruchomienie w listopadzie 2004 r. systemu EuroELIXIR, przeznaczonego do prowadzenia rozliczeń międzybankowych w euro. EuroELIXIR będzie umożliwiał rozliczanie płatności krajowych oraz transgranicznych. Podłączenie do sieci SWIFT zostanie wykorzystane przez Izbę do wysyłania i odbioru zleceń transgranicznych do/z europejskiego systemu rozliczeniowego EBA STEP2 – wyjaśnia Tomasz Jończyk z KIR S.A.

http://www.nask.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top