Krakowski Park Technologiczny i TAURON szukają innowacyjnych startupów

Projektowanie inteligentnej energetyki domowej czy zastosowanie Internetu rzeczy w Smart City i Przemyśle 4.0 to obszary, w których TAURON poszukuje chętnych do współpracy młodych firm w ramach programu Krakowskiego Parku Technologicznego Scale Up. Na startupy czeka grant w wysokości 200 tysięcy złotych i możliwości pilotażu w TAURONIE.

Krakowski Park Technologiczny i TAURON szukają innowacyjnych startupów 1

Energetyczny koncern liczy, że współpraca ze startupami pozwoli zidentyfikować nowe technologie, produkty czy usługi, które usprawnią działalność firmy, a tym samym przyniosą oszczędności lub nawet nowe linie przychodów.

Celem całego programu są wdrożenia innowacji przemysłowych rozwijanych przez młode firmy u dużych klientów, by przyspieszyć rozwój startupu i ułatwić mu zwiększenie skali działania. Program realizowany jest we współpracy z polskimi przedsiębiorstwami, które są odbiorcami nowych technologii.

Zdecydowaliśmy sięgnąć kolejny raz po narzędzie jakiem jest ScaleUp. Wyniki programu Pilot Maker pokazały nam, że jest to świetny sposób na znajdowanie biznesowych, szybko wdrażalnych rozwiązań, bazując na filozofii open innovation. Tym razem szukamy rozwiązań z obszaru smart city, smart home, industry 4.0 oraz inteligentnych sieci dystrybucyjnych, czyli szeroko rozumianą digitalizację. Chcielibyśmy w ten sposób wzmocnić jeden z kluczowych i horyzontalnych obszarów wskazanych w Strategicznej Agendzie Badawczej – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia.

TAURON w programie będzie poszukiwał m.in. startupów posiadających perspektywiczne rozwiązania dotyczące zastosowania technologii internetu rzeczy (komunikacja, sensory, analityka) dla domu, czy też zarządzania wieloma komponentami infrastruktury miejskiej, energetycznej, ciepłowniczej i innych mediów jako elementu nowych usług.

TAURON był już głównym partnerem programu mającego łączyć korporacje ze startupami w obszarze szeroko pojętych nowych technologii. Efektem rozpoczętego pod koniec 2016 r. programu Pilot Maker jest m.in nawiązanie dwustronnej współpracy i testowanie rozwiązań przygotowanych przez startupy w większej skali. Strony podjęły wspólne prace nad rozwiązaniami takimi jak rozwój narzędzi do interaktywnej komunikacji z klientami TAURON w przestrzeni www, rozwiązań służących do automatycznej analizy obrazu sieci energetycznych, pozwalających na lokalizację usterek i anomalii na obiektach liniowych czy dedykowanym rozwiązaniem zdalnego odczytu komunalnych liczników energii elektrycznej.

Krakowski Park Technologiczny jest jednym z dziesięciu akceleratorów wybranych przez PARP, które w trakcie najbliższych 3 lat będą wspierać rozwój łącznie ponad 400 startupów. Propozycję KPT wyróżnia duża indywidualizacja programów mentorskich i wysoka merytoryczna jakość usług.

Na uczestników czeka 6-miesięczny program akceleracyjny, dopasowany do ich potrzeb, z udziałem najlepszych ekspertów technologicznych i biznesowych. Każda młoda spółka może liczyć na usługi doradcze i mentorskie o wartości do 50 tys. zł, a także na grant w wysokości do 200 tys. zł. Taka kwota wystarczy m.in. na przetestowanie produktu i dostosowanie go do potrzeb odbiorców.

O poziomie usług KPT świadczą dokonania i wyniki biznesowe startupów uczestniczących w poprzednich edycjach programu. Jeden z uczestników programu – firma Optical Electronics tworząca inteligentne oprawy oświetleniowe – tylko w I półroczu 2019 zrealizuje kontrakty na łączną kwotę 2 mln zł.

Więcej informacji na scaleup.kpt.krakow.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry