Królewski ślub: strefa wolna od tweetów

Już jutro, 29 kwietnia, dojdzie do jednego z najważniejszych wydarzeń medialnych tego roku – królewskiego ślubu pomiędzy brytyjskim księciem Williamem i Kate Middleton. Co ciekawe Opactwo Westminsterskie, w którym odbędzie się ceremonia będzie „strefą wolną od tweetów”.

Na królewskim ślubie pojawi się prawie dwa tysiące gości. W śród nich arystokracji, celebryci czy politycy. Organizatorzy wydarzenia obawiali się, że część z gości będzie chciała skorzystać z dobrodziejstw ery serwisów społecznościowych i prowadzić relację na żywo za pomocą telefonu komórkowego zamiast koncentrować się na zaślubinach.

Królewski ślub: strefa wolna od tweetów 1Starsi członkowie rodziny królewskiej zasugerowali by jakoś rozwiązać ten potencjalny problem. Do tej prośby przychyliły się nie tylko stacje telewizyjne, które zobowiązały się nie pokazywać „niewygodnych” obrazków gości korzystających z komórek. Przedstawiciele policji i personelu bezpieczeństwa potwierdzili, że zdecydowano się na instalację technologii blokującej, która będzie aktywna przez cały czas trwania ceremonii.

Blokada ma nie tylko zapobiec trudnej do wyobrażenia sytuacji, w której podczas ceremonii któremuś z gości dzwoni niewyłączona komórka. Uniemożliwi również prowadzenie relacji na żywo za pomocą takich serwisów jak choćby Twitter.

Nie oznacza to jednak, że internauci będą pozbawieni możliwości śledzenia ceremonii. W oficjalnym serwisie www.officialroyalwedding2011.org prowadzona będzie wideorelacja, działa również specjalne konto na Twitterze. W centrum Londynu, przy Trafalgar Square i Hyde Parku staną natomiast telebimy. Według szacunków telewizyjną relację ze ślubu obejrzeć może zaś nawet dwa miliardy ludzi.

Za: Yahoo

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry