Kryształy Symetrii: Bezpieczny E-bank 2012 [raport]

Przedstawiamy raport z kolejnej edycji Kryształów Symetrii – „Bezpieczny E-Bank 2012”. Na podstawie wiedzy specjalistów z UX Alliance, międzynarodowego stowarzyszenia firm zajmujących się usability, Symetria sprawdziła jak z procesem logowania do bankowości internetowej radzi sobie 10 największych banków w Polsce.

Kryształy Symetrii są cyklicznymi, profesjonalnymi badaniami użyteczności czołowych serwisów polskiego internetu. Ideą projektu jest promowanie użyteczności w Polsce. W czerwcu zeszłego roku, 2000 internautów sprawdziło czy strony banków w Polsce są przyjazne i komfortowe w użyciu. Teraz oceniono jak poszczególne banki przygotowały proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do konta internetowego.

Badaniu zostały poddane instytucje wytypowane przez Money.pl do poprzedniej edycji Kryształów Symetrii – „Banki 2011”. W najnowszym raporcie „Bezpieczny E-bank 2012” Symetria odpowiada na pytania jak powinien przebiegać proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do bankowości internetowej i które z elementów muszą zostać spełnione, by proces ten odbywał się bezpiecznie, był wygodny i bezproblemowy.

Na podstawie wyników powstał ranking prawidłowych procesów logowania na stronach banków w Polsce.

Kryształy Symetrii: Bezpieczny E-bank 2012 [raport] 1Analiza wykazała, że ogólny poziom weryfikacji użytkownika w polskiej bankowości online jest prawidłowy, choć wciąż jest nad czym pracować. Żadna z instytucji nie zdobyła maksymalnej liczby punktów, ale lider – Bank Handlowy w Warszawie był bardzo blisko uzyskania 7 Kryształów. Takiego wyniku (91 proc.) można tylko pogratulować. Pozostałe banki również spisały się dobrze – 5 z 10 przebadanych instytucji spełniło kryteria w stopniu wyższym niż 70 proc. – powiedziała Jagoda Sielska, koordynator projektu.

W raporcie znajduje się opis najlepszych praktyk stosowanych w bankowości internetowej na całym świecie. Dodatkowo, pojawiły się w nim dane na temat rozwoju e-bankingu w Polsce, jego historii oraz treści omawiające bezpieczeństwo i zalety korzystania z konta internetowego.

Mamy nadzieję, że analiza ta okaże się przydatna zarówno dla polskich internautów korzystających z bankowości internetowej, jak i dla pracowników sektora bankowego, którzy będą mogli przyjrzeć się funkcjonowaniu procesów uwierzytelniania na całym świecie i wprowadzić ulepszenia na rynek polski – dodają organizatorzy badania.

Całość raportu jest dostępna na stronie: www.krysztalysymetrii.pl

Autor badania, agencja Symetria (www.symetria.pl) specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w internecie. Od 1998 roku eksperci agencji doradzają i wdrażają rozwiązania w największych polskich firmach. Firma jest jedynym w Polsce członkiem UX Alliance (www.uxalliance.com), międzynarodowego stowarzyszenia zajmującego się badaniami użyteczności stron WWW.

Nasza redakcja jest patronem medialnym raportu.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry