Kryształy Symetrii: Bezpieczny E-bank 2012 [raport]

Przedstawiamy raport z kolejnej edycji Kryształów Symetrii – „Bezpieczny E-Bank 2012”. Na podstawie wiedzy specjalistów z UX Alliance, międzynarodowego stowarzyszenia firm zajmujących się usability, Symetria sprawdziła jak z procesem logowania do bankowości internetowej radzi sobie 10 największych banków w Polsce.

Kryształy Symetrii są cyklicznymi, profesjonalnymi badaniami użyteczności czołowych serwisów polskiego internetu. Ideą projektu jest promowanie użyteczności w Polsce. W czerwcu zeszłego roku, 2000 internautów sprawdziło czy strony banków w Polsce są przyjazne i komfortowe w użyciu. Teraz oceniono jak poszczególne banki przygotowały proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do konta internetowego.

Badaniu zostały poddane instytucje wytypowane przez Money.pl do poprzedniej edycji Kryształów Symetrii – „Banki 2011”. W najnowszym raporcie „Bezpieczny E-bank 2012” Symetria odpowiada na pytania jak powinien przebiegać proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do bankowości internetowej i które z elementów muszą zostać spełnione, by proces ten odbywał się bezpiecznie, był wygodny i bezproblemowy.

Na podstawie wyników powstał ranking prawidłowych procesów logowania na stronach banków w Polsce.

Kryształy Symetrii: Bezpieczny E-bank 2012 [raport] 1Analiza wykazała, że ogólny poziom weryfikacji użytkownika w polskiej bankowości online jest prawidłowy, choć wciąż jest nad czym pracować. Żadna z instytucji nie zdobyła maksymalnej liczby punktów, ale lider – Bank Handlowy w Warszawie był bardzo blisko uzyskania 7 Kryształów. Takiego wyniku (91 proc.) można tylko pogratulować. Pozostałe banki również spisały się dobrze – 5 z 10 przebadanych instytucji spełniło kryteria w stopniu wyższym niż 70 proc. – powiedziała Jagoda Sielska, koordynator projektu.

W raporcie znajduje się opis najlepszych praktyk stosowanych w bankowości internetowej na całym świecie. Dodatkowo, pojawiły się w nim dane na temat rozwoju e-bankingu w Polsce, jego historii oraz treści omawiające bezpieczeństwo i zalety korzystania z konta internetowego.

Mamy nadzieję, że analiza ta okaże się przydatna zarówno dla polskich internautów korzystających z bankowości internetowej, jak i dla pracowników sektora bankowego, którzy będą mogli przyjrzeć się funkcjonowaniu procesów uwierzytelniania na całym świecie i wprowadzić ulepszenia na rynek polski – dodają organizatorzy badania.

Całość raportu jest dostępna na stronie: www.krysztalysymetrii.pl

Autor badania, agencja Symetria (www.symetria.pl) specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w internecie. Od 1998 roku eksperci agencji doradzają i wdrażają rozwiązania w największych polskich firmach. Firma jest jedynym w Polsce członkiem UX Alliance (www.uxalliance.com), międzynarodowego stowarzyszenia zajmującego się badaniami użyteczności stron WWW.

Nasza redakcja jest patronem medialnym raportu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry