Kryształy Symetrii: bezpieczny E-bank 2012

1 lutego ukaże się kolejna edycja Kryształów Symetrii – „Bezpieczny E-Bank 2012”. Na podstawie wiedzy specjalistów z UX Alliance, międzynarodowego stowarzyszenia firm zajmujących się usability, Symetria oceniła bezpieczeństwo procesów logowania do bankowości internetowej na stronach 10 banków w Polsce.

Kryształy Symetrii: bezpieczny E-bank 2012 1Kryształy Symetrii są cyklicznymi, profesjonalnymi badaniami użyteczności czołowych serwisów polskiego internetu. Ideą projektu jest promowanie użyteczności w Polsce. W czerwcu zeszłego roku, 2000 internautów sprawdziło czy strony banków w Polsce są przyjazne i komfortowe w użyciu. Teraz oceniono jak poszczególne banki przygotowały proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do serwisu internetowego.

Badaniu zostały poddane instytucje wytypowane przez Money.pl do poprzedniej edycji Kryształów Symetrii – „Banki 2011”. W najnowszym raporcie „Bezpieczny E-bank 2012” pojawi się odpowiedź na pytania jak powinien przebiegać proces weryfikacji użytkownika w trakcie logowania do bankowości internetowej i które z elementów muszą zostać spełnione, by proces ten odbywał się bezpiecznie, był wygodny i bezproblemowy.

W raporcie znajdzie się opis najlepszych praktyk stosowanych w bankowości internetowej na całym świecie. Pojawią się również dane na temat rozwoju e-bankingu w Polsce, jego historii oraz treści omawiające bezpieczeństwo i zalety korzystania z konta internetowego.

Mamy nadzieję, że analiza ta okaże się przydatna zarówno dla rzeszy polskich internautów korzystających z bankowości internetowej, jak i dla pracowników sektora bankowego, którzy będą mogli przyjrzeć się funkcjonowaniu procesów uwierzytelniania na całym świecie i wprowadzić ulepszenia na rynek polski – informują autorzy raportu.

Redakcja e-biznes.pl jest patronem medialnym Kryształów Symetrii.

Autorami badania są agencja Symetria (www.symetria.pl) i UX Alliance (www.uxalliance.com). Symetria specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w internecie. Od 1998 roku eksperci agencji doradzają i wdrażają rozwiązania w największych polskich firmach. Z usług Symetrii korzystali m.in. Volkswagen, BZ WBK, Telekomunikacja Polska, T-Mobile, Orange, Wirtualna Polska, Nestle, Hochland, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry