Kto interesuje się modą w internecie? [raport]

Kobiety to zdecydowanie większe miłośniczki świata mody, szczególnie w internecie. Jak się jednak okazuje – nie są to przede wszystkim mieszkanki największych miast. Agencje LeadR oraz IRCenter przebadały polskie miłośniczki mody w sieci.

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że internautki zainteresowane tematyką fashion to przede wszystkim młode kobiety. Wśród przebadanych respondentów 73 proc. z nich było w wieku od 18 do 34 lat. Ten kanał komunikacji z potencjalnym klientem jest doskonałym rozwiązaniem dla marek, które kierują swój przekaz właśnie do takiej grupy wiekowej – powiedział Sebastian Białousz, prezes LeadR.

Infografika

(kliknij aby powiększyć)

Stereotyp, że dostęp do internetu zarezerwowany jest jedynie dla mieszkańców dużych miast okazuje się nieprawdziwy. Prawie 1/5 spośród przebadanych osób na co dzień zamieszkuje wsie. Okazuje się, że również one chcą pozostawać na czasie w zakresie aktualnych trendów modowych, szukają nowych stylizacji i ciekawych pomysłów.

Duża grupa przebadanych użytkowników przegląda w internecie informacje modowe raz w tygodniu (39 proc.), ale dominująca – nawet codziennie (48 proc.). Na tej podstawie autorzy sądzą, że bieżące informowanie internautów o najnowszych trendach modowych, aktualnych ofertach, aktualnych kolekcjach jest ważnym czynnikiem sprzyjającym efektywnemu wzrostowi poziomu sprzedaży.

Pytanie jednak: które przestrzenie online są najbardziej interesujące dla potencjalnych klientek? Badanie pokazuje, że obok wyszukiwarek internetowych oraz portali, respondentki najczęściej sięgają do newsletterów (70 proc. osób, które wzięły udział w ankiecie, właśnie tam szuka informacji na temat mody).

Najpopularniejszym miejscem poszukiwania informacji na temat nowości modowych są wyszukiwarki internetowe oraz portale modowe. Przegląda je ponad 80 proc. użytkowników, co w porównaniu do blogów modowych (zaledwie nieco połowa użytkowników) może być zaskakującym wynikiem.

Programy lojalnościowe i konkursy internetowe są już znanym wśród marketerów sposobem budowania i umacniania więzi z klientem. Okazuje się jednak, że w niewielkim stopniu zagospodarowanym. Wśród przebadanych internautów ponad połowa uczestniczy w programach lojalnościowych. Badanie pokazuje jednocześnie, że 65 proc. respondentów jest zainteresowanych programami lojalnościowymi i rabatowymi.

Dlaczego przebadani internauci korzystają z ofert marek modowych dostępnych online? Najważniejszy argument, na który wskazało 65 proc. uczestników badania, to ceny niższe niż w tradycyjnych sklepach. Okazuje się także, że atrakcyjne zniżki i rabaty mocno wpływają na decyzje o miejscu dokonania zakupów.

Badanie zostało zrealizowane na losowej próbie internautów zainteresowanych modą, w dniach 12-23 września 2013 roku, n = 1210. Pełna treść raportu dostępna jest tutaj.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry