Kurs e-learning dla dzieci

Fundacja Dzieci Niczyje udostępniła pierwszy z sześciu bezpłatnych kursów e-learning z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.

Projekt współrealizowany jest przez Fundację Grupy TP i zakłada produkcję kursów, których adresatami będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dodatkowo przewiduje stworzenie kursów e-learning dla rodziców i nauczycieli.

Kursy dostępne są za pośrednictwem autorskiej platformy e-learning wyprodukowanej przez firmę www.BiznesoweAplikacje.pl. Warunkiem koniecznym do korzystania z kursów jest rejestracja przez stronę www.dzieckowsieci.pl – szkolenia, o których mowa, dostępne są z jej poziomu. Adres platformy elearning: www.elearning.dzieckowsieci.pl

Pierwszy kurs pt. „Bezpieczna przygoda z Internetem” został wykonany w technologii flash przez Agencję Koncept Studio. Został on przewidziany na trzy jednostki lekcyjne. Kurs trwa 80 minut. Szkolenie adresowane do uczniów ze szkół podstawowych oparte jest na historii postaci z projektu Sieciaki.pl – czyli dzieci znających zasady bezpiecznego Internetu. Celem użytkownika kursu jest zdobycie 7 stopni wtajemniczenia i stanie się Sieciakiem.

Cały kurs składa się z 7 modułów, podejmujących następujące zagadnienia:

1. Internet (ogólne, podstawowe zagadnienia)
2. Udostępnianie danych osobowych
3. Znajomości w Sieci
4. Niebezpieczne treści
5. Zasady kulturalnego korzystania z usług dostępnych w Internecie
6. Uzależnienie od Internetu
7. Wirusy

Aby móc otrzymać dyplom ukończenia kursu, użytkownik będzie poddany testowi końcowemu, jednokrotnego wyboru, składającemu się z 17 pytań, analogicznych do tych, które znajdowały się w poszczególnych stopniach kursu.

Dzięki platformie e-learning, nauczyciel / opiekun grupy uczniów będzie mógł śledzić postępy swoich podopiecznych, jak również podsumować rok szkolny drukując zaświadczenie zawierające między innymi określoną ilość użytkowników kursu oraz informacje podane w procesie rejestracji.

Mamy świadomość, że tylko dzięki wysokiej atrakcyjności materiału edukacyjnego przyciągniemy uwagę młodych Internautów. Staraliśmy się przygotować kursy e-learning jakością zbliżone do kreskówek emitowanych w telewizyjnych stacjach dziecięcych. Czy to się nam udało? Ocenią sami użytkownicy – mówi Marcin Sołodki, Koordynator zespołu e-learning, Fundacja Dzieci Niczyje.

www.elearning.dzieckowsieci.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry