Kwalifikowane reagowanie na incydenty dla firm ISP

Opublikowano: 31 maja 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Kompleksowe portfolio usług bezpieczeństwa NASK, obejmujące wszystkie obszary przewidziane w normie ISO 27001, wzbogacone zostało o nową usługę skierowaną do firm ISP – dostawców usług internetowych. Została ona opracowana z uwzględnieniem specyficznych dla providerów wymagań oraz charakteru ich działalności.

Kwalifikowane reagowanie na incydenty dla ISP to unikatowy pakiet obejmujący usługi związane z reagowaniem na przypadki naruszenia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Obejmuje reagowanie na incydenty naruszenia bezpieczeństwa, pomoc w przypadku ataków typu DOS/DDOS oraz monitoring bezpieczeństwa serwisów www. Usługa świadczona jest z wykorzystaniem wyspecjalizowanego narzędzia analitycznego, które stanowi uzupełnienie systemów wykrywania włamań IDS opartych o bazę sygnatur już opisanych zagrożeń. Rozwiązanie to pozwala na wykrywanie i opisywanie nowych zagrożeń w sieci na podstawie agregacji i korelacji danych z różnych źródeł, w tym honeypotów, sieci darknet, firewalli oraz systemów antywirusowych.

NASK od wielu lat świadczy usługi z zakresu bezpieczeństwa ICT. Przy ich realizacji korzysta z wiedzy i doświadczenie działającego w ramach NASK zespołu CERT zajmującego się reagowaniem na przypadki naruszeń bezpieczeństwa w Internecie oraz z autorskich metodyk, procedur i platform. Z oferty NASK korzystają korporacje międzynarodowe, polskie przedsiębiorstwa różnych branż, jednostki budżetowe, a także banki i firmy z sektora finansowego.

Hanna LaskowskaKwalifikowane reagowanie na incydenty dla firm ISP

Podziel się!

O autorze

hania