Laboratorium dla uczelni

8 lipca podpisana została umowa między światowym dostawcą rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo i niezawodność sieci informatycznych, amerykańską firmą NETWORK Associates (www.nai.com) a Politechniką Wrocławską.

Na mocy umowy firma K2Net, polski dostawca rozwiązań Network Associates będąca inicjatorem tego pomysłu, wyposaży i roztoczy opiekę nad Laboratorium Bezpieczeństwa Sieciowego. Ta nowa jednostka uczelniana ma rozpocząć pracę z początkiem roku akademickiego, tworząc najwyższej jakości miejsce nauki dla studentów wydziałów informatycznych, elektronicznych i telekomunikacyjnych.

W Laboratorium studenci będą praktycznie poznawać zagadnienia polityki bezpieczeństwa i niezawodności systemów informatycznych. Znajomość tych zagadnień będzie dla nich niezbędna już wkrótce, gdy przejdą do pracy zawodowej i na co dzień będą się opiekować zasobami i funkcjonowaniem sieci komputerowych w firmach, narażonych na liczne zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne.

Politechnika Wrocławska będzie jedyną uczelnią w kraju posiadającą laboratorium bezpieczeństwa sieciowego o tak nowoczesnym wyposażeniu. Będzie tym samym pierwszą i jedyną uczelnią na świecie, w której Network Associates wdraża swój program akademicki

http://www.k2net.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry