Łatwiejszy dostęp do OnetLajt

Dostęp do mobilnej wersji portalu Onet.pl jest teraz jeszcze łatwiejszy. Aby aktywować OnetLajt w komórce, wystarczy podać swój numer na stronach serwisu: www.lajt.onet.pl/info. Akcję wspiera kampania promocyjna „Komórki wszystkich sieci łączcie się!”
Mobilna wersja portalu Onet.pl, wprowadzona na rynek w październiku 2006 – zakończyła fazę testów. OnetLajt oferuje dostęp aż do 14 serwisów tematycznych – wśród nich: Wiadomości, Sport, Poczta, Sympatia, Słowniki, Szukaj, Horoskopy, Foto, Blog, Pogoda i Czytelnia, a także Sexy, Ściąga i Lokalizator, dostępne w sieci telefonii komórkowej Play.

Onet.pl jako pierwszy wprowadził na rynek mobilną wersję swoich zasobów – OnetLajt. Dzięki wykorzystaniu technologii dynamicznej adaptacji treści, stanowiącej podstawę Platformy Mobilnej Lajt, korzystanie z mobilnego internetu stało się naprawdę tanie i proste, a przez to dostępne dla praktycznie każdego posiadacza telefonu komórkowego – mówi Paweł Leżański, członek Zarządu Grupy Onet.pl SA. Co ważne, OnetLajt rozwija się wraz z rozwojem potrzeb użytkowników. W historii rozwoju internetu początek stanowiło przeglądanie stron WWW, następnie przyszła kolej na komunikację przez e-mail, a w kolejnym kroku użytkownicy zaczęli tworzyć własne treści. Ten sam schemat powtarza się w Internecie mobilnym – najpierw udostępniliśmy serwis Wiadomości, następnie Pocztę, a ostatnio Blog i Foto.

Wraz z zakończeniem fazy beta, rozpoczęła się kampania promocyjna OnetLajt – „Komórki wszystkich sieci, łączcie się!”. W ramach akcji, został uruchomiony internetowy Konfigurator, dzięki któremu w prosty sposób – w trzech krokach – można ustawić OnetLajt jako stronę startową w swojej komórce. Szybką i łatwą konfigurację można przeprowadzić na stronie http://lajt.onet.pl/info, podając numer swojego telefonu komórkowego, operatora i model aparatu. W odpowiedzi, OnetLajt konfiguruje aparat telefoniczny.

Jednocześnie, specjalnie dla użytkowników internetu mobilnego został stworzony serwis informacyjny, w którym znalazły się informacje o nowościach na rynku telefonii mobilnej, prezentacja wszystkich serwisów OnetLajt wraz z symulatorem umożliwiającym ich wypróbowanie na ekranie komputera, forum użytkowników, a także blog tworzony przez twórców serwisu OnetLajt.

OnetLajt, mobilna wersja Onet.pl od tradycyjnych stron portalu różni się przede wszystkim maksymalnym „odchudzeniem” stron. To sprawia, że są one lekkie i ładują się szybciej. Jedyny koszt to opłata za przesłane kilobajty, naliczana przez operatora sieci komórkowej. Strony OnetLajt ważą przeciętnie mniej niż 10 kB; oznacza to, że koszt pobrania jednej strony wynosi zaledwie kilka groszy. OnetLajt można przeglądać w ok. 400 najpopularniejszych modelach telefonów komórkowych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top