Laur dla Ubisoft

Czołowi twórcy gier komputerowych skupieni w Academy of Interactive Arts & Sciences (AIAS) po raz kolejny przyznali Annual Achievement Awards. Laur za dokonania w dziedzinie animacji otrzymał Ubisoft. Firma jest jednym z największych na świecie producentów interaktywnych produktów rozrywkowych, w tym gry Assassin’s Creed docenionej przez członków Akademii.

“Oryginalna animacja powstała na potrzeby technologii konsoli new-gen i jest kamieniem milowym w przemyśle gier wideo. Jest ona efektem wizji i wysiłku zespołu realizującego projekt Assassin’s Creed”, mówi Yanni Mallat, Dyrektor Generalny studia Ubisoft w Montrealu. “Stworzenie tej gry nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy całego zespołu. Należą im się gratulacje za zdobycie tak znaczącego wyróżnienia.”

Nagrody przyznawane przez AIAS cieszą się najwyższym uznaniem świata gier wideo. O ich prestiżu decyduje sposób przyznawania, przypominający tryb rozdawania Oscarów. Polega on na zebraniu głosów członków Akademii – specjalistów branży elektroniczno-rozrywkowej z całego globu. Rok po roku wskazują oni najlepsze, najciekawsze i nowe rozwiązania wykorzystane w grach wideo.

„Assassin’s Creed” – w listopadzie 2007 r. gra znalazła się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii. Premiera w Polsce miała miejsce 14 grudnia 2007 r.  W polskiej wersji językowej słyszymy m.in. Borysa Szyca.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top