Legalna muzyka w polskim internecie

Trzeciego września został uruchomiony pierwszy polski, legalny internetowy serwis odsłuchowy – iplay.pl.

W przeciwieństwie do innych serwisów muzycznych umożliwia on legalne odsłuchiwanie muzyki poprzez Internet. Serwis działa zgodnie z prawem, ponieważ uzyskał zgodę właścicieli praw prezentowanej przez iplay.pl muzyki na emisję jej w Internecie. Dodatkowo z tytułu swojej działalności wnosi opłaty na rzecz artystów, poprzez ZAIKS.

iplay.pl podpisał umowy o współpracy z wytwórniami BMG, Pomaton EMI oraz SP Records. Obecnie trwają także zaawansowane rozmowy z pozostałymi wytwórniami płytowymi działającymi w Polsce.

Muzyka w iplay.pl dostępna jest na zamówienie (on demand), dzięki czemu Internauci sami decydują o tym, którego utworu będą słuchać. Użytkownicy serwisu iplay.pl mają możliwość odsłuchiwania nie tylko pojedynczych utworów ale również całych płyt. Dzięki zastosowaniu specjalnego konwertera pliki muzyczne mają stosunkowo nieduże rozmiary przy jednocześnie bardzo dobrej jakości dźwięku, przez co z serwisu mogą swobodnie korzystać nawet osoby łączące się z Siecią poprzez modem.

Zamierzeniem iplay.pl jest również aktywne wspieranie działań organizacji antypirackich i instytucji zajmujących się ochroną praw autorów, wykonawców i producentów. Baza utworów obejmuje kilka tysięcy pozycji i będzie aktualizowana kilka razy w tygodniu.

http://www.iplay.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry