LetsMeetApp – polska aplikacja podbija nowe rynki

Opublikowano: 2 stycznia 2014. Kategoria: Rynek. Tagi:

LetsMeetApp to polska aplikacja, dzięki której będziemy mogli spotkać się ze znajomymi z naszej książki adresowej, którzy przebywają w naszej okolicy. Aplikację pobrano już kilkadziesięt tysięcy razy.

W zależności od ustawień LetsMeetApp może informować o znajomych w zasięgu od kilku metrów do maksymalnie kilometra. Powyżej kilometra znajomi znikają z naszego radaru, a nawet jak są w jego zasięgu to nigdy nie widzimy ich dokładnej lokalizacji tylko odległość jaka nas od nich dzieli. To wszystko pozwala nam utrzymać odpowiedni poziom prywatności, na czym twórcom aplikacji bardzo zależało.

W pierwszej kolejności aplikacja została udostępniona właścicielom iPhone’ów. Miało to wpływ na wzrost zainteresowania w Stanach Zjednoczonych, gdzie LetsMeetApp jest najbardziej popularna. Drugim krajem co do liczby użytkowników jest Turcja. TOP 5 zamykają Filipiny i Indie oraz Polska – gdzie aplikacja została stworzona. Obecnie program dostępny jest także na system Android.

Istotną zaletą LetsMeetApp jest minimalne zużycie baterii podczas jej użytkowania, w porównaniu z innymi aplikacjami wykorzystującymi lokalizację. Udało się to osiągnąć za pomocą algorytmów analizy prawdopodobieństwa. Po przeprowadzonych testach okazało się, że LetsMeetApp pobiera tylko o 3% baterii więcej w ciągu 10 godzin pracy smartfona.

Sylwester KozakLetsMeetApp – polska aplikacja podbija nowe rynki

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.