Linker Cloud pozyskuje 16 milionów na rozwój

Linker Cloud to polska firma oferująca autorskie rozwiązania do zarządzania procesami logistycznymi. Spółka pozyskała właśnie 16 mln zł na rozwój. Dzięki zebranym funduszom i planowanemu powiększeniu zespołu Linker Cloud chce stworzyć wirtualny most łączący świat marek e-commerce z branżą logistyczną.

Linker Cloud logo

Platforma dostarczana przez Linker Cloud pozwala na automatyzację procesów związanych zarówno z wysyłką, jak i z kompleksowym procesem obsługi zamówień. Dzięki dołączeniu do inteligentnej sieci fulfillmentowej partnerzy firmy stają się częścią paneuropejskiej platformy biznesowej niosącej korzyści operatorom logistycznym i markom e-commerce.

Dostęp do wysyłek w całej Europie w 24 godz.

Sklepy współpracujące z firmą mogą wysłać pierwszą przesyłkę już w tydzień po rozpoczęciu współpracy. Obszar geograficzny sieci pokrywa praktycznie całą Europę, co znaczy, że w większości przypadków paczki do konsumenta końcowego dotrą w 24 godziny od momentu złożenia zamówienia.

Wizja biznesowa Linker Cloud przekonała do zwiększenia inwestycji fundusze Market One Capital i Kogito Venture, z którymi firma współpracowała już wcześniej. Przyciągnęła też nowych, m.in. ffVC Poland (polsko-amerykański fundusz inwestycyjny) i Street Smart Capital z Finlandii, którzy wsparli organizację w rozwoju.

Branża e-commerce od wielu lat rozwija się dynamicznie, w szczególności sprzedaż transgraniczna i model sprzedaży bezpośrednio do konsumentów (D2C). Linker Cloud wnosi bardzo dużą wartość dla tego sektora i wspiera polskie, jak i międzynarodowe firmy w ich rozwoju w oparciu o bardzo nowoczesny produkt i model biznesowy – Jacek Łubiński z Market One Capital – Dlatego też zdecydowaliśmy nie tylko kontynuować współpracę, ale i zwiększyć nasze wsparcie dla firmy.

Linker Cloud: większy zespół, sprawniejszy fulfillment

Biorąc pod uwagę widoczną chęć do zmian w branży e-commerce i ich dynamikę, mamy ambitne plany zatrudnieniowe – mówi Wojciech Ciołko, CTO w Linker Cloud. – Powiększenie zespołu jest niezbędne do zaspokajania rosnących potrzeb naszych klientów i partnerów. Ponadto stawiamy sobie bardzo ambitne zadania w wielu obszarach. Dlatego też chcemy zatrudnić nawet kilkadziesiąt osób. Kilkanaście procesów rekrutacyjnych zostało już uruchomionych.

Z pomocą Linker Cloud, firmy e-commerce świadczące usługi na kilku rynkach międzynarodowych mogą przekazać wszystkie kwestie związane z logistyką w ręce profesjonalistów, a same skupić się na dalszym rozwoju biznesu.

Rynek e-commerce rośnie w zawrotnym tempie, a cross-border dla wielu marek staje się najlepszą strategią na wzrost biznesu – podkreśla Daniel Kierdal, CEO Linker Cloud. – Dlatego też zdecydowaliśmy się uruchomić sieć fulfillmentową, dzięki której sklepy i marki D2C będą mogły szybciej uruchomić sprzedaż w nowym kraju, nie martwiąc się o kwestie logistyczno-operacyjne, bo właśnie od tego jesteśmy my i nasza platforma.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top